I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Slovo, místo setkání

Dokumentaristika

Premiéra: 29.4.2019

Výroba: 2019

Krátký film, dokument o časopise Slovo - místo setkání, vznikal na přelomu let 2018 - 2019. Za myšlenkou vytvořit dokument stálá výkonná redaktorka Slova Drahomíra Kolesárová a šéfredaktor časopisu Juraj Gradoš, který celý film i režíroval. Nabídku podílet se na tvorbě tohoto historického díla přijal kameraman Pavel Kocan a Michal Glevaňák, který jako moderátor provází diváka napříč dokumentem.
Postupně byli osloveni příbuzní bývalých šéfredaktorů i pamětníci, kteří zprostředkovali průřez dějinami časopisu, přiblížili osudy šéfredaktorů, redaktorů i způsob jejich práce.
Natáčení se uskutečnilo v Prešově a v Košicích. Na potřeby natáčení byly využity prostory redakce, Arcibiskupského úřadu v Prešově, košického eparchiálního úřadu, knihovny Řeckokatolické teologické fakulty Prešovské univerzity v Prešově, Cerkvi archanděla Michala v Stance, jakož i prostory tiskáren Polygraf a Nakladatelství Michala Vaška v Prešově. V dokumentu byly použity i archivní záznamy otce Františka Dančák, které poskytla Bardejovská televize. Dokument představuje i současnou redakci, která má své sídlo v centru metropole.

Dokumentaristika

Premiéra: 29.4.2019

Výroba: 2019