I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Poletuchy

na skok na Plzeň

Zábava

Premiéra: 8.6.2019

Výroba: 2019

Pořad věnovaný Plzni představuje metropoli západních Čech ve velké šíři. Během 40 minut divák navštíví světově proslulý pivovar Plzeňský Prazdroj, Pivovarské muzeum, Plzeňské podzemí, největší náměstí v Čechách – náměstí Republiky a jeho nové sochy znázorňující chrtici, velblouda a anděla, Muzeum loutek, sousoší Spejbla a Hurvínka, Velké divadlo J. K. Tyla, židovskou Synagogu, Bolevecké rybníky, Soutok čtyř řek (Úhlava,  Úslava, Radbůza- teče centrem a Mže), FC Viktoria Plzeň i Meditační zahradu.

Poletuchy z Plzně  jak vidí Jakub Šmíd
Existuje řada cestopisných pořadů, které mají společný cíl - inspirovat diváka k návštěvě daného místa. Nový pořad Poletuchy TV Noe z této řady příjemně „vyčnívá“. Jeho tvůrci totiž přišli s neotřelým nápadem, jak divákovi konkrétní město, poutní místo, event. oblast zprostředkovat.David Pavlíček coby moderátor i zvídavý Jožin v jedné osobě tvoří ideální „dvojici“. Jejich obratné dialogy mají vtip, šťávu a přitom se divák dozví spoustu zajímavých informací. Není to ani trochu školometské a už vůbec nuda! Obdivuji Davidovu schopnost ovládat jednou rukou loutku Jožina a přitom vést dialog sám se sebou. Navíc verbální poloha, kterou pro svého Jožina našel, je naprosto přesná, nejde o žádnou karikaturu. Velmi oceňuji i dramaturgii celého pořadu. Nemohu vynechat ani krásnou práci s kamerou a použití hudebních ukázek. Vše se krásně snoubí a divák si přijde na své.

Navštívená místa:
Pivovar Plzeňský Prazdroj
Muzeum loutek
Velké divadlo J. K. Tyla
Stará a Velká židovská Synagoga
Bolevecké rybníky
Soutok řek
FC Viktoria Plzeň
Meditační zahrada



Stejně jako poletucha, plachtící veverka, která neposedí, nevydrží na jednom místě, stále něco objevuje a obhlíží, stejně tak i Jožin, coby poletucha, vyrazí do známých i méně známých míst, aby nás rozesmál, ale i informoval, radil a pobízel k výletům.

Zábava

Premiéra: 8.6.2019

Výroba: 2019