I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

27. 6. 2019

Zpravodajství

Premiéra: 27.6.2019

Výroba: 2019

REPORTÁŽE

 

Generální audience papeže Františka

Papež pokračoval čtvrtou částí cyklu katechezí, věnovaných Skutkům apoštolů. Byla nazvána „Život prvotního společenství mezi láskou k Bohu a láskou k bratřím“.

 

Nové sochy na Velehradě

Ve vstupu do velehradského areálu stojí nové sochy svatých Cyrila a Metoděje. Pátého července budou v rámci Národní cyrilometodějské pouti požehnány.

 

Kurz Filip

Víkendový kurz Filip připravila Koinonie Jan Křtitel ve Vyšném Klátově na východním Slovensku. Křesťanům i nekřesťanům, věřícím i nevěřícím tak nabídla možnost intenzivního setkání s živým Ježíšem.

 

Sociální poradenství Charity

Odborné sociální poradny provozované Charitou pomohly loni bezplatně téměř 35 000 lidí. V zemi, kde je téměř deset procent lidí v exekuci a více než třetina domácností není připravena na nečekané výdaje ve výši 10 tisíc korun, je tato práce více než důležitá.

Setkání křesťanské aktivní mládeže

Čtrnáctý ročník Setkání křesťanské aktivní mládeže hostily pražské Dolní Počernice. Mladí organizátoři nabídli účastníkům soutěže ve fotbale, florbale a atletice i další doprovodný program. Na setkání přijeli milovníci sportu se svými partami, skupinami nebo spolči z různých koutů republiky.

Výstavba kaple u Nesvačilky

Stavební práce na kapli Panny Marie Bolestné v Nesvačilce u Brna stále pokračují. Řemeslníci teď vytvářejí dřevěný lamelový plášť, na který přispěli lidé nejen z České republiky.

Výtvarná soutěž dětí

Slezská církev evangelická augsburgského vyznání letos vyhlásila výtvarnou soutěž pro děti a mládež na téma Vděčnost. Děti svou tvorbou děkovaly za svobodu, křesťanství, rodinu a další Boží dary.Reportáže z Rome reports:

Pope in General Audience: Christians ban individualism

Zpravodajství

Premiéra: 27.6.2019

Výroba: 2019