I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

20. 8. 2019

Zpravodajství

Premiéra: 20.8.2019

Výroba: 2019

REPORTÁŽE


Památník kardinála Špidlíka v Boskovicích

V Boskovicích byl slavnostně odhalen a požehnán památník kardinálu Tomáši Špidlíkovi. Nachází se nedaleko jeho rodného domu.


Sekání mládeže v Orlové

SAM v Orlové letos slavil 20 let. Původní setkání alternativní mládeže sice doznalo za tu dobu jistých změn, hlavně v množství malých dětí, o které se původní mládež rozrostla, ale to byl v radostné, přátelské až rodinné atmosféře jen další pozitivní vliv.


Pouť mužů v Gaboltově

V košické diecézní svatyni v Gaboltově byla už po sedmnácté předposlední srpnová neděle věnovaná celoslovenské pouti mužů. Hlavním celebrantem mše svaté byl košický arcibiskup Bernard Bober.


Hornolidečské dožínky

Dožínky na hornolidečsku slaví společně několik obcí, které se v jejich organizaci pravidelně střídají. Ty letošní vyšly na Horní lideč a jejich režisérka Sára Matůšová je mimo jiné po letech vrátila od dechovky zpátky k cimbálovce.


Letní tábor ZOOM

Koinonie Jan Křtitel ve Vyšném Klátově na východním Slovensku připravila pro mládež letní tábor ZOOM Summer Camp. Nový pohled na život nabídl mladým lidem z různých koutů Slovenska i zahraničí.


Mons. Anton Otte osmdesátníkem

V polovině srpna oslavil osmdesáté narozeniny rodák z Vidnavy Anton Otte. Posledních třicet let neúnavně věnoval smíření českého a německého národa. Nakladatelství Vyšehrad vydalo knihu rozhovorů, které s jubilantem vedl Josef Beránek. Nese název Vzdálená Evropa.


Den Brna

Brňané si opět připomněli, že za třicetileté války se jejich město úspěšně ubránilo početné švédské přesile. Biskupství brněnské také připomnělo 370. výročí úmrtí jezuitského kněze Martina Středy.


Zvonky Dobré zprávy

Valašskou Ratiboří se ozývaly africké bubny i americké zvonky. Mezinárodní tábor nadšenců hry na zvonky zakončil společný koncert, na kterém mladí z Čech, Slovenska, Polska a Spojených států předvedli zvonění Dobré zprávy.Z DIÁŘE


Königsmühle, 23. - 25. srpna

Česko-německý festival

Po osmé ožije zaniklá osada v krušnohorském údolí česko-německým festivalem hudby, divadla, řezbářství a landartu pod širým nebem. Zahraje i kapela Zrní, která festival podporuje.


Lukov u Zlína, 23. - 24. srpna

Síla svátosti smíření 

V Lukově u Zlína budou probíhat evangelizační dny na téma Síla svátosti smíření. Hlavním přednášejícím bude laický misionář a teolog Václav Čáp, dlouholetý spolupracovník Eliase Velly.


Strání, 23. a 25. srpna

Setkání pěveckých sborů

Už po dvanácté se ve Strání koná setkání mužských a ženských pěveckých sborů. Programem bude provázet cimbálová muzika Strýci ze Strání. V neděli bude v obci festival dechových hudeb.


Rudice, 24. srpna

75. výročí letecké bitvy

Sedmdesáté páté výročí letecké bitvy nad Bílými Karpaty připomenou pietní akce v Rudicích i dalších obcích. Polní mši svatou bude celebrovat arcibiskup Jan Graubner.


Trojmezí, 24. srpna

Pouť tří národů

Pouť tří národů na česko-slovensko-polském trojmezí začne procesím poutníků ze sousedících států, naši se setkají u kostela na Hrčavě. Bohoslužbu budou slavit biskupové ze všech tří zemí.


Svatý Hostýn, 25. srpna

Orelská pouť

Slavnostní bohoslužbu orelské pouti na Svatém Hostýně bude celebrovat arcibiskup Jan Graubner. Po mši svaté bude na pódiu hrát cimbálová muzika, odpoledne bude křížová cesta.


Blatnice pod Sv. Antonínkem, 25. srpna

Dožínková pouť

Dožínková pouť s poděkováním za úrodu a přijatá dobrodiní se uskuteční v poutní kapli v Blatnici pod Svatým Antonínkem. Celebrantem hlavní mše svaté bude pomocný biskup Martin David.


Drslavice, 25. srpna

Slavnostní mše svatá

Slavnostní mše svatá v Drslavicích u Uherského Hradiště bude sloužena u dolní kaple u příležitosti její obnovy. Bude také požehnáno nové auto sboru dobrovolných hasičů. Zpívat bude místní schola.

Zpravodajství

Premiéra: 20.8.2019

Výroba: 2019