I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

27. 8. 2019

Zpravodajství

Premiéra: 27.8.2019

Výroba: 2019

REPORTÁŽE


Dožínková pouťna Svatém Antonínku

Na Svatý Antonínek přišli děkovat poutníci za úrodu a přijatá dobrodiní po více než 350. Jednou z letošních proseb byl dar vláhy. Déšť je provázel celou cestu až ke kapli Sv. Antonína. Se začátkem bohoslužby ustal a celý areál se rozzářil barvami krojů a plodů ze zdejších polí a zahrad.


Dožínky ve Francově Lhotě

Dožínky ve Francově Lhotě začaly křížem, modlitbou a požehnáním úrody i práce lidí, kterou provázela hudba a zpěv. Do sklizně se zapojili nejen dospělí, ale také děti, kterým jsou tu předávány tradice i povědomí o kardinálu Štěpánu Trochtovi.


Výročí blahořečení Anny Kolesárové

Před rokem prvního září byla při mši svaté v Košicích slavnostně beatifikována slovenská mučednice Anna Kolesárová. První slovenská laická blahoslavená si v šestnácti letech raději zvolila smrt nežli hřích.


Poutní stezka Skalka - Velehrad

Ve Skalce nad Váhom byla slavnostně otevřena další větev Evropské kulturní stezky sv. Cyrila a Metoděje, směřující na Velehrad. Prvním poutníkům i stezce, která letos byla také 19. paprskem tradiční hvězdicové poutě, požehnal místní kněz. K soluňským bratřím má hodně blízko.


Nový kostel v Brně

Vedle salesiánského střediska v Brně-Líšni vyroste nový kostel, zasvěcený Duchu Svatému. V polovině srpna byl v Brně na Petrově prezentován vítězný architektonický návrh architekta Jana Soukupa.


Závod Goodways

V Dolních Kounicích skončil týdenní závod Českou republikou Goodways. Jeho účastníky byly dvoučlenné týmy mladých, start byl 19. srpna v Praze.


Sochy z písku v Rožnově

Art centrum DAGI pořádá v Rožnově pod Radhoštěm šestý ročník sympozia Sochy z písku. V zimě tady už spoustu let vznikají oblíbené sochy z ledu a vypadá to, že i z letošních 250 tun písku by se mohla stát tradice. Tentokrát sochaři připravili výstavu na téma Afrika.Z DIÁŘE


Praha, 28. srpna

30. výročí sametové revoluce

Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK zahajuje novou koncertní sezónu ve Valdštejnské zahradě. Vystoupí také Jaroslav Hutka, Michael Kocáb, Aneta Langerová a Spirituál kvintet.


Žďár nad Sázavou, 31. srpna

Pouť rodin

Diecézní pouť rodin v areálu kláštera ve Žďáře nad Sázavou má motto: Rozdávat pokoj a naději. Mši svatou bude sloužit královéhradecký biskup, následovat bude program pro malé i velké.


Kopřivnice - Radhošť, 31. srpna

Pouť mužů

Z Kopřivnice na Radhošť budou putovat chlapi od noci do následujícího dne. Úmyslem 23 kilometrů dlouhé pouti je děkovat a prosit za dar víry v rodinách. Mše svatá bude na Radhošti.


Milotice, 1. září

Pouť rodin

V roce 180. výročí zhotovení obrazu Panny Marie pro kostel v Miloticích u Kyjova bude tamní pouť věnována rodinám. Mši svatou za jejich obnovu bude celebrovat P. Antonín Marek Příkaský.


Hradec Králové, 3. září

Je možné naučit (se) dobru?

Další přednáška pro veřejnost v rámci Projektu etického vzdělávání se uskuteční v sídle Královéhradeckého kraje. Lektorem bude pedagog, komeniolog a evangelický farář Jan Hábl.


Praha, 4. září

Víťa Marčík: Labyrint světa

Inscenaci na motivy díla Jana Ámose Komenského napsal, hudbu složil, režii má a hraje Vítězslav Marčík. Představení s loutkami a kulisami bude v kostele u pražského jezulátka.


Praha, do 5. září

Festival Take Care

Umění a ekologii propojí v Praze festival inspirovaný papežem Františkem a jeho encyklikou Laudato si. Nabídne výstavu, workshopy, přednášky, koncerty i divadlo. Zakončí ho modlitba za stvoření.


Roztoky u Prahy, do 8. září

Fenomén Felkl

Výstava v muzeu v Roztokách představuje významnou rodinnou firmu, která ve městě působila téměř sto let. Vyráběla glóby a jiná tělesa různých druhů, velikostí a jazykových mutací.

Zpravodajství

Premiéra: 27.8.2019

Výroba: 2019