I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Venezuela – Ženy nahoře

Dokumentaristika

Premiéra: 13.10.2019

Výroba: 2015

Tento film dokumentuje kontrast mezi  životy a prací dvou katolických náboženských komunit ve Venezuele: kontemplativní komunity Sester od Nejsvětějšího Srdce a Misijní výuky sester Neposkvrněného Početí  - a také stejný dopad plný milosti, který mají na jim svěřenou komunitu.

"Myslím si, že Bůh vždy chtěl klášter na tomto kopci. Nechal si ho stranou po celou věčnost, aby si zde sestry postavily svůj konvent. Po mnoho let bude vzdávat velkou slávu Bohu, protože my zemřeme, ale místo nás přijdou jiní.“ Matka María Elena od Nejsvětějšího Srdce, OCD, abatyše Kláštera Panny Marie Královny andělů.

Tento příběh sleduje život kontemplativních sester v klášteře Panny Marie Královny andělů, zázrak, který vedl k založení jejich kláštera a zázraky, které jim a jejich komunitě byly poskytnuty prostřednictvím jejich modlitebního života.

"Nejtěžší kříž ve čtvrti La Morán jsou především rozvrácené rodiny. Matka musí často zastávat roli matky i otce zároveň ... Je běžné, že matky se ke svým dětem chovají násilně ... Někdy k nám děti přicházejí velmi špatném stavu a se známkami bití.“ Matka Trinidad Arce, vedoucí Misijní výuky sester Neposkvrněného Početí.

Okolí La Morán bylo původně založeno v roce 1970 otcem Franciskem Amorem, který hledal místo v barrios, tedy v místních čtvrtích, kde by mohla vzniknout církev; postupem času byla založena malá škola, lékárna a kostel. Později vláda prohlásila osadu za nebytovou oblast a zničila všechno kromě školy. Tento příběh sleduje příchod sester do sousedství, které vypadalo jako skládka odpadu: osm rodin se tam usadilo v chatrčích z lepenky, plechů a hadrů. Sestry Misijní výuky Neposkvrněného Početí dnes pracují na výuce 170 dětí z více než dvanácti stovek rodin z barrio, a tím umožňují dětem vzdělání a dávají jim šanci uniknout hořké chudobě.

Dokumentaristika

Premiéra: 13.10.2019

Výroba: 2015