I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

1. 10. 2019

Zpravodajství

Premiéra: 1.10.2019

Výroba: 2019

REPORTÁŽE


Svátek svatého Václava

Po svátku našeho patrona svatého Václava zavítal do Horní Lidče apoštolský nuncius Charles Daniel Balvo. Jsem velmi rád, že mi pan starosta ukázal zblízka nový betlém, který je velice krásný.


Palladium země české

V předvečer svátku svatého Václava prošlo turisty zaplněným historickým centrem Prahy procesí, pořádané olomouckým Hnutím obnovy duchovních tradic ve spolupráci s pražským arcibiskupstvím a několika spolky a farnostmi. S prosbou o požehnání v něm bylo neseno palladium země české.


Milosrdné sestry vincentky na Slovensku

V katedrále Nanebevzetí Panny Marie v Rožňavě si Kongregace Milosrdných sester sv. Vincenta připomněla devadesáté výročí vzniku České provincie. Slavnostní mši svatou celebroval biskup Stanislav Stolárik.


Dejvické divadlo v Opavě

Dříve než objevili herci Dejvického divadla v Charitě Opava své kolegy, našli tu také inspiraci pro svou tvorbu: Divadelní hra „Zásek“ režírovaná Ivanem Trojanem se odehrává ve výtahu a jistý podíl na ní má také Ivo Mludek z opavské charity.


Nové středisko Charity Slaný

Nově otevřela Farní charita Slaný své charitní středisko, které bylo vybudováno v prostorách Domu s pečovatelskou službou Na Sadech


Běh s Ankou

Start druhého ročníku štafetového Běhu s Ankou byl před košickou katedrálou. Trasa dlouhá 97 kilometrů směřovala z východoslovenské metropole do rodiště blahoslavené Anky Kolesárové, kterým je Vysoké nad Uhom.


Jiří Suchý ve filmu

Jiří Suchý slaví 1. října osmdesáté osmé narozeniny a do našich kin právě vstupuje celovečerní dokument Olgy Sommerové nazvaný Jiří Suchý – Lehce s životem se prát. Odkrývá profesní i soukromou dráhu jedné z nejvýznamnějších osobností české kultury posledních šedesáti let.Z DIÁŘE


Olomouc, 2. října

Koncert v Arcibiskupském paláci

V rámci Podzimního festivalu duchovní hudby zazní v Olomouci skladby Ludwiga van Beethovena, které věnoval svému žáku arcibiskupovi Rudolfu Janovi. Účinkuje Smetanovo trio.


Brno, 3. října

Beseda s autogramiádou

V knihkupectví Cesta v Brně bude beseda s ředitelem Radia Proglas Martinem Holíkem a redaktorem Radkem Habáněm. Ten bude také podepisovat svou knihu Hádej, kdo se vrátil.


Olomouc, 3. října

Mše svatá za policii

Mši svatou za policisty, občanské zaměstnance a ty, kteří položili svůj život při výkonu služby, bude v olomoucké katedrále celebrovat arcibiskup Jan Graubner. Zve Křesťanská policejní asociace.


Sušice, 4. října

Slavnost sv. Františka z Assisi

Slavnostní bohoslužbě v kostele sv. Felixe v Sušici bude předsedat teolog a studentský kaplan P. Tomáš Petráček. Hudbou liturgii doprovodí soubor Gemini musicales z Kladna.


Nové Město na Moravě, 4. – 6. října

Sjezd (nejen) evangelické mládeže

Sjezd mládeže nejen evangelické bude hostit Nové Město na Moravě. Na téma vlastních hranic a otevřenosti promluví zajímaví hosté, budou i diskuse, meditace, modlitby a další program. 


Ostrava, 4. - 6. října 

Život bez bariér

Na festivalu v Ostravě se mimo jiné představí poskytovatelé sociálních a asistenčních služeb. Budou také odborné přednášky a poradny pro hendikepované i pro ty, kteří o ně pečují.


Ostrov, 4. – 11. října

Festival Oty Hofmana

V Ostrově se bude konat 51. ročník Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana. Nabídne nové české a slovenské filmy, besedy a workshopy i přehlídku snímků na téma Žijeme sportem.


Koclířov, 5. října

Výroční mariánská konference

Mariánské soboty v Koclířově, která bude hlavním dnem čtyřdenní výroční konference Světového apoštolátu Fatimy, se zúčastní apoštolský nuncius Charles Daniel Balvo.Zpravodajství

Premiéra: 1.10.2019

Výroba: 2019