I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

10. 10. 2019

Zpravodajství

Premiéra: 10.10.2019

Výroba: 2019

REPORTÁŽE


Generální audience ve Vatikánu

Audience pak pokračovala jedenáctou částí cyklu katechezí O Skutcích apoštolů, nazvanou „Šavel, z pronásledovatele šiřitelem evangelia“.


Naděje pro syrské křesťany

Tato ikona prochází každou diecézí v Sýrii, aby navrátila naději tamním katolickým a pravoslavným komunitám. Ve Vatikánu ji požehnal papež František. Vytvořil ji tento pravoslavný kněz.


Misijní kongres dětí

Kroměříž hostila sedmý celostátní misijní kongres dětí. Součástí pestrého programu byla velká misijní hra a misijní scénka, kterou zahráli žáci z divadelního kroužku kroměřížské základní církevní školy. Děti také sdílely svědectví salesiánské misionářky, která působila v Mexiku.


Koláč pro hospic

Už poosmnácté pořádá brněnská Diecézní charita sbírku a osvětovou akci Koláč pro hospic. Loni dárci podpořili lůžkové i mobilní hospice částkou vyšší než

800 000 Kč.


Mučedník Ján Nemec

Košická arcidiecéze je diecézí mučedníků. Jedním z nich byl také kněz Ján Němec. Od jeho mučednické smrti uplyne v listopadu 75 let. Narodil se v Šarišských Bohdanovcích a tam je také pohřben.


Konference o apoštolské exhortaci

V aule Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy se konala konference k posynodní apoštolské exhortaci Christus Vivit, ve které se papež František obrací k mladým i celému Božímu lidu. Konferenci spolu s fakultou připravila Sekce pro mládež České biskupské konference.
Z DIÁŘE


Dub nad Moravou, 12. října

Evropská myslivecká pouť

Evropská myslivecká pouť se uskuteční v Dubu nad Moravou. Mši svatou bude celebrovat biskup Josef Hrdlička. Vystoupí dechová hudba Březovjané a polští trubači. Bude i soutěž o nejlepší guláš.


Ostrava, 12. října

Nádražní blues

Premiéra celovečerního představení souboru Bílá holubice bude v ostravském Divadle loutek. Na cestu za snem i sebou samými se vydají děti s hendikepem společně s profesionálními divadelníky.


Štípa, 13. října

Varhanní koncert

V kostele Narození Panny Marie ve Štípě bude hrát pět varhaníků a dvě varhanice. Zazní skladby Johana Sebastiana Bacha a dalších mistrů. Jako host na flétnu zahraje Hana Puype.


Kosmonosy, 14. října

Setkání s Mons. Charlesem D. Balvo

Apoštolský nuncius Charles Daniel Balvo navštíví farnost Kosmonosy. Setkání začne koncertem, Mons. Balvo pak bude celebrovat mši svatou. Na varhany ji doprovodí Přemysl Kšica.


Praha, 15. října

Stanisław Moniuszko: Halka

K dvoustému výročí narození polského skladatele Stanisława Moniuszka zazní v Praze koncertní provedení jeho opery Halka. V kostele sv. Šimona a Judy vystoupí Capella Cracoviensis.


Olomouc, do 15. října

Rozkvetlé památky

Projekt Rozkvetlé památky doprovází v Olomouci národní výstavu ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků. Květinová aranžmá zdobí mariánské kostely i historické sloupy na Horním a Dolním námětí.


Ostravsko, 15. a 16. října

Karlův most v souvislostech…

O Karlově mostě v souvislostech víry a ducha bude přednášet P. Stanislav Přibyl v Kravařích, v Opavě a Ostravě. O jednom z nejkrásnějších mostů napsal knihu, kterou bude možné si koupit a nechat podepsat.


Zlín, do 16. října

Být nablízku

Výstava fotografií Filipa Fojtíka je k vidění v nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně. Snímky z celé republiky přibližují každodenní práci lidí, kteří se věnují duchovní péči o pacienty.
Reportáže Rome reports:

Pope: those who attack others to defend the “purity” of Church attack Christ

Icon blessed by pope brings hope to streets of Syria

Zpravodajství

Premiéra: 10.10.2019

Výroba: 2019