I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

ARTBITR - Kulturní magazín

s filmem Lara

Publicistika

Premiéra: 14.10.2019

Výroba: 2019

Ekumenické poroty působí na významných filmových festivalech po celém světě. Sleduje hlavní soutěž a svoji cenu uděluje podle jasných kritérií: vysoká umělecká úroveň filmu se musí snoubit s kladením podstatných otázek týkajících se života člověka v současném světě a hodnoty, které film vyjadřuje, musí být v souladu s hodnotami evangelia. Porota sleduje etický, filozofický, duchovní i sociální rozměr filmu a jeho sílu zapůsobit na vnímavost diváků. Členy ekumenických porot jsou filmoví kritici, religionisté či duchovní, ale také filmoví tvůrci.

Cena poroty: Lara

Psychologické drama Lara (Německo 2019) režiséra Jana-Ole Gerstera vypráví příběh matky nadaného klavíristy, která celý svůj život zasvětila rozvoji talentu a úspěchu svého syna. Svojí ctižádostivostí ale pro syna možná neudělala právě to nejlepší.    

Porota k ocenění vydala následující zdůvodnění: "Cenu udělujeme za skvěle zahraný a inteligentně režírovaný film o matce trpící depresí a synovi - hudebním skladateli - kterého psychicky ponižuje. Dramatické a dynamické zachycení vztahů mezi matkou a synem ukazuje jejich vzájemné odcizení, ale nabízí i náznaky pozitivního vývoje."

(převzato z www.cirkev.cz)

Publicistika

Premiéra: 14.10.2019

Výroba: 2019