I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

31. 10. 2019

Zpravodajství

Premiéra: 31.10.2019

Výroba: 2019

REPORTÁŽE


Generální audience ve Vatikánu

Pokračování cyklu katechezí mělo podtitul Křesťanská víra přichází do Evropy. V závěru audience zaměřil pozornost na Irák a nezbytnost míru, který je podmínkou vyřešení vnitřních problémů země.


Deklarace proti eutanazii

Poprvé v dějinách podepsali židé, křesťané a muslimové společnou deklaraci na obranu života. Je to společné prohlášení deklarace abrahamovských monoteistických náboženství. Odsuzuje eutanazii a asistovanou sebevraždu a navrhuje doprovázení člověka v posledních dnech jeho života.


Muzika bez hranic

Muzika bez hranic je nový česko-polský hudební projekt Svatováclavského hudebního festivalu a polských kulturních institucí. Do ostravského klubu Parník přivezl jazz a do kostela svatého Václava hudební modlitby.


Diskuze na téma Dokonalý člověk

Nové technologie otevírají nevídané technické možnosti, které mohou zlepšit naše schopnosti. Mnozí v nich vidí šanci na lepší kvalitu lidského života. Bude člověk dokonalý? Ptali se odborníci v Košicích.


Koncert Archy N

Po 25letech se na místě činu, v dnešním studiu televize Noe, sešli zakládající členové křesťanské rockové kapely Archa N. V začátcích kapely zde byl socialismem zdevastovaný redemptoristický klášter, dnes tady má televize Noe studio Jan Pavel II.
Z DIÁŘE


Skoky, 3. listopadu

Dušičková pouť

Dušičkovou poutní mši svatou v kostele Navštívení Panny Marie ve Skokách bude celebrovat P. Vladimír Slámečka. Poté poutníci zapálí svíčky na tamním hřbitově a vykonají krátkou bohoslužbu.


Domažlice, 3. listopadu

W. A. Mozart: Requiem

Koncert věnovaný památce Vlasty Čejkové zazní v kostele Narození Panny Marie v Domažlicích. Mozartovo Requiem přednese pěvecký sbor Čerchovan a Západočeský symfonický orchestr.


Brno, 3. listopadu

Vzpomínka na Marii Restitutu Kafkovou

V Duchovním centru v Brně-Lesné si poutníci připomenou 77. výročí odsouzení Marie Restituty Kafkové k trestu smrti. Bude také možné prohlédnout si stavbu kostela, jehož bude patronou.


Cheb, 4. listopadu

Ekumenická bohoslužba

Ekumenická vzpomínková bohoslužba se uskuteční ve farním sále římskokatolické fary v Chebu. Na bohoslužbu jsou zváni všichni pozůstalí a personál i podporovatelé hospice.


Brno, 4. listopadu

Rok 1989 – významný mezník …

Diskusi na téma „Rok 1989 – významný mezník novodobých dějin a ohlédnutí za třiceti roky svobody křesťanství v naší zemi“ pořádá biskupství brněnské.


Olomouc, 4. listopadu

Setkání u studny

Pravidelná olomoucká Setkání u studny se budou nově konat v Arcibiskupském paláci. Listopadové setkání bude proto spojeno s komentovanou prohlídkou této významné historické budovy.


Praha, 5. listopadu

Dušičkové vaření

Dušičkové vaření pořádá společenství maminek s dětmi v pražském Komunitním centru svatého Prokopa. Letošní menu budou tvořit jídla z dýní včetně dýňového dortu, který ozdobí děti.


Praha, 5. listopadu

Benefice pro středisko mládeže

Sólistou benefičního koncertu pro Salesiánské středisko mládeže v Praze Kobylisích bude houslista Miroslav Ambroš. Vystoupí také smyčcový orchestr, který tvoří dvanáct profesionálních umělkyň.

Reportáže Rome reports:

Pope Francis mourns deaths from protests in Iraq, asks they be heard

Jewish, Christian and Muslim leaders explain joint declaration to defend life

Zpravodajství

Premiéra: 31.10.2019

Výroba: 2019