I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Terra Santa News

13. 11. 2019

Zpravodajství

Premiéra: 13.11.2019

Výroba: 2019

Vzpomínka na věrné zemřelé

Také v Jeruzalémě se místní křesťané i poutníci shromáždili k modlitbě za zemřelé. Navštívili tři křesťanské hřbitovy na Hoře Sion za hradbami města.


Bůh si přeje, abychom měli laskavá srdce

Katolická církev v Sýrii pokračuje v pomoci místnímu obyvatelstvu, které trpí následky války. Centrum sv. Františka v Damašku připravilo letní tábor pro 60 dětí.


Italští hudebníci pomáhají dětem ve Svaté zemi

Fotbalový tým italských hudebníků a zpěváků navštívil některá místa v Palestině. Jako projev podpory a solidarity se zapojil do některých akcí ve prospěch dětí. Vrcholem byl fotbalový zápas proti výběru palestinských umělců.


Mozaiky v Hippos

Nové vzácné mozaiky objevili archeologové v Hippos na břehu Galilejského jezera. Na dlažbě tzv. spáleného kostela jsou v mozaikách zachyceny motivy rozmnožení chlebů a ryb.


Výročí Leonarda da Vinciho

500 výročí úmrtí Leonarda da Vinciho si Kustodie Svaté země připomněla výstavou třech stovek vzácných knih, jež dokládají renesanční rozmach vědění. Je to součást projektu s názvem „Knihy jako mosty k míru“, do kterého se zapojují i studenti.


Olivový olej z Beit Jalá

Olivový olej má kvalitu a hodnotu, které se liší podle různých oblastí Svaté země. Zvláště vzácný olej se vyrábí v Beit jalá (bejt džalá) z plodů velmi starých olivovníků „Rumi“.

Zpravodajství

Premiéra: 13.11.2019

Výroba: 2019