I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

12. 11. 2019

Zpravodajství

Premiéra: 12.11.2019

Výroba: 2019

REPORTÁŽE

 

Svatohubertská mše svatá

Byla sloužena za živé a zemřelé myslivce na Horňácku. Hudebně bohoslužbu doprovodila Svatohubertská mše B dur Petra Vacka a Josefa Selementa. Hráli Trubači ze Zábřehu a zpíval místní chrámový sbor.

 

Ikony v Muzeu Karlova mostu

Výstavu ikon k třicátému výročí svatořečení Anežky České otevřelo Muzeum Karlova mostu ve spolupráci s Makariem Taucem. Do 21. listopadu si mohou návštěvníci prohlédnout kopii obrazu Zbraslavské Madony, konvexní zrcadlo inspirované Janem van Eyckem a mnoha světců včetně svaté Anežky České.

 

Svíčka za oběti potratů

Celodenní akce Zapalme světlo obětem potratů se konala v Košicích. Její součástí byly modlitby, informační kampaň, křížová cesta před starou nemocnicí a mše svatá v kostele Královny pokoje.

 

Současné křesťanské umění v Brně

Diecézní muzeum v Brně otevřelo novou prodejní galerii současného křesťanského umění. Je možné ji navštívit v čase otevírací doby muzea zdarma. Šuranské.

 

Koncert v Brandýse nad Labem

Koncert k výročí 17. listopadu 1939 a 1989 se konal na zámku v Brandýse nad Labem. V přednesu londýnského flétnového kvarteta zazněly skladby Jana Rokyty, Johannna Sebastiana Bacha a dalších autorů.

 

Dětský karneval svatých

Druhý ročník dětského Karnevalu svatých se za velkého zájmu těch nejmenších i jejich rodičů konal ve farnosti Božího milosrdenství v Košicích. Uskutečnil se v Církevní spojené škole svatých Košických mučedníků.

 

Duchovní hudba na Velehradě

Přehlídku duchovní hudby pořádalo Stojanovo gymnázium na Velehradě. Zúčastnili se jí studenti církevních gymnázií ze čtyř zemí. Hlavní program připomněl 30. výročí sametové revoluce i výročí svatořečení Anežky České. A právě na národní pouti v Římě také sbor Stojanova gymnázia zpívá.

 

 

Z DIÁŘE

 

Frýdek-Místek, 13. listopadu

Gentlemen singers

Jediný profesionální mužský vokální soubor v republice vystoupí v kostele sv. Jana a Pavla v Místku. Zazní tradiční chorály i skladby Beatles, U2 a Bruna Marse. Zve frýdecko-místecká Charita.


Olomouc, do 14. listopadu

Týden humanitních věd

Týden přednášek a koncertů pořádá v Olomouci Univerzita Palackého. Letos se zaměřují na osobnost arcibiskupa Rudolfa Jana. Navazují na ně prohlídky Arcibiskupského paláce a krypty katedrály.

Jeseník, 15. listopadu

P. Jan Larisch

Mši svatou v kostele Nanebevstoupení Panny Marie v Jeseníku bude celebrovat o. Jan Larisch. Po jejím zakončení bude přednášet o blahoslaveném Richardu Henkesovi a P. Vinzenzi Braunerovi.


Olomouc, 15. a 16. listopadu

Od totality k demokracii

K prohlídkám inspirovaným 30. výročím pádu komunistického režimu zve Arcibiskupský palác v Olomouci. Návštěvníkům přiblíží své historické prostory i umělecká díla.


Loket, 16. listopadu

Poutní slavnost sv. Anežky České

Poutní slavnost sv. Anežky České v Lokti začne setkáním v rotundě hradu a průvodem do kostela sv. Václava. Mši svatou bude celebrovat generální vikář Plzeňské diecéze Jakub Holík.


Praha, 16. listopadu

Ekumenická bohoslužba

Ekumenická bohoslužba s modlitbami za svobodu se bude konat v pražském kostele U Martina ve zdi. Následovat bude průvod na Národní třídu. Zve ekumenická rada církví.


Praha, 16. listopadu

Děkovná mše svatá

Slavnou mši svatou s poděkováním za dar svobody bude v pražské katedrále celebrovat kardinál Stanisław Dziwisz. Emeritní arcibiskup krakovský byl dlouhá léta osobním sekretářem papeže Jana Pavla II.


Praha, 17. listopadu

Poděkování za svobodu

Za svobodu poděkujeme sv. Anežce také následující den při mši mše svaté  v katedrále, hlavním celebrantem bude biskup Václav Malý. Po skončení se vydá průvod na Národní třídu.


 


Zpravodajství

Premiéra: 12.11.2019

Výroba: 2019