I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

14. 11. 2019

Zpravodajství

Premiéra: 14.11.2019

Výroba: 2019

REPORTÁŽE

 

Ekonomika ve prospěch všech lidí

Papež František se v Apoštolském paláci setkal s Radou pro inkluzivní kapitalismus.Vznikla před třemi lety na světovém fóru generálních ředitelů největších akciových společností. Její cíle objasnila výkonná ředitelka Lynn Foresterová de Rotschild: Hledá cesty, jak změnit kapitalismus v nástroj všeobecného lidského blahobytu. Papež tuto snahu ocenil.

 

Křesťanský uprchlík z Aleppa

Devatenáctého října před sedmi lety pobýval Maurice Agob v prodejně likérů svého syna v syrském Aleppu. Náhle dovnitř vtrhli tři islámští fundamentalisté, namířili na něj zbraně a svázali mu ruce. Všechno mu vzali a nacpali ho do kufru auta.

 

Slavnost sv. Martina

Také letos přijel svatý Martin se svou družinou k salesiánům v Brně-Žabovřeskách. Děti obdaroval světlem, martinskými rohlíčky a svým příkladem.

 

Vozík pro paní Helu

V Hradci nad Moravicí uctili všichni pořadatelé a účastníci zimní verze Hradeckého slunovratu slavnostním přípitkem a bouřlivým potleskem vestoje památku Jitky Šuranské.

 

Havířov zpívá gospel

Fenomén gospelové hudby se u nás šíří stále dál. Svědčí o tom i nejnovější projekt Havířov zpívá gospel. Zpěváci se už scházejí k prvním zkouškám, aby se seznámili s hudbou i lidmi. A hlavně se připravují na koncert, který bude v Havířově 8. prosince.

 

Košické vánoční oplatky

Už od prvního října pečou ženy z košické farnosti Božího milosrdenství vánoční oplatky. Scházejí se každý pracovní den, aby mohly tradičními oplatkami udělat radost obyvatelům sídliště i lidem v okolních farnostech.

 

Listopadání v Ostravě

Hudební minifestival nejen křesťanské hudby nazvaný Listopadání pořádá sbor Českobratrské církve evangelické v Ostravě. Letošní 27. ročník otevřel Trabandita Jarda Svoboda.

 

 

Z DIÁŘE

 

Rožmitál, 15. - 17. listopadu

(Nejen) Chlapi vyřezávají

Víkendový řezbářský kurz v Rožmitále pod Třemšínem je určen začátečníkům a mírně pokročilým. Pod vedením Ondřeje Drábka se naučí základy práce se dřevem a získají dobré rady a tipy.


Lidečko, 16. listopadu

Setkání schol

Třinácté setkání schol v Lidečku začne mší svatou, celebrantem bude P. Ondřej Talaš. Každá ze schol se představí v jednom ze dvou bloků, vystoupí také hosté a bude žonglérská a světelná šou.


Česká republika, 17. listopadu

Den Bible

Slavit Den Bible je možné ve farním společenství stejně jako v soukromí v rodině. Ke slavení ve farnosti může patřit například biblicky zaměřená homilie nebo přednáška pozvaného hosta.


Předklášteří, 17. listopadu

Děkovná bohoslužba

Děkovná bohoslužba k výročí kanonizace sv. Anežky České se v klášteře Porta coeli v Předklášteří u Tišnova slaví každoročně. Letos bude celebrantem P. Roman Kubín, zpívat bude sbor Moravan.


Štítary, 17. listopadu

Žehnání varhan

Obnovené varhany v kostele svatého Jiří ve Štítarech v brněnské diecézi požehná pomocný biskup Pavel Konzbul. Následovat bude varhanní koncert Ondřeje Múčky.


Opava, 17. listopadu

Benefiční koncert

Benefiční koncert v Opavě připomene nedožité 90. narozeniny Mons. Josefa Veselého. Pěvecké sbory přednesou skladby světových a českých mistrů. Výtěžek podpoří opravu konkatedrály.


Plzeň, 18. listopadu

Mše svatá za oběti zneužívání

V Plzni bude mši svatou za oběti sexuálního zneužívání, zvláště za ty, které byly zneužity služebníky církve, sloužit generální vikář P. Jakub Holík. Koná se v kostele sv. Jana Nepomuckého.


Sokolov, 18. listopadu

Modlitba za svobodu

V kostele sv. Jakuba v Sokolově zazní básně židovských básníků, kteří zažili nesvobodu druhé světové války. Většina básní vznikla v táborech smrti, někteří autoři v nich zahynuli.


 

Reportáže Rome reports:

Pope explains his economic model: Promoting development and not just immediate benefits

Abducted by Jihadists in Syria: I prayed for them and experienced forgiveness

Zpravodajství

Premiéra: 14.11.2019

Výroba: 2019