I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

21. 11. 2019

Zpravodajství

Premiéra: 21.11.2019

Výroba: 2019

REPORTÁŽE


Před cestou papeže Františka do Japonska

Před cestou do Asie se papež František modlil v římské bazilice Panny Marie Větší Před ikonou Salus Populi Romani svěřil do rukou Matky Boží nadcházející apoštolskou cestu do Asie. Jeho první zastávka je v Thajsku, zemi s multietnickým národnostním složením.


Na misii v Africe

Katolicismus v Africe roste nejrychleji na světě. Katolíků sice přibývá, počet muslimů je ale převyšuje. Tvoří více než čtvrtinu populace. Sestra Anna má s muslimy a katolíky v Africe vlastní zkušenosti.


Setkání Marys Meals

Biskupské gymnázium v Ostravě se zapojilo do projektu Marys Meals a stalo se jedním ze sběrných míst takzvaného Batůžkového projektu. Zároveň šíří myšlenku solidarity mezi děti z jiných škol, které pak darují naplněné batůžky dětem v Africe.


300 let knížectví Lichtenštejn

V letošním roce si připomínáme 300 let od založení knížectví Lichtenštejn. K tomuto jubileu uspořádalo Masarykovo muzeum v Hodoníně zajímavou výstavu.


Setkání na Velkém Lopeníku

Vrchol Velkého Lopeníku je už dlouhá léta místem setkávání Čechů a Slováků. Za každého počasí vystoupají na jaře a na podzim do devítisetmetrové výšky, aby společně s dobrým duchem zdejších hor Bílým Karpatem otevřeli nebo zavřeli rozhlednu na hranici obou zemí.


Mše svatá za V. Chramostovou a St. Milotu

Zádušní mše za nedávno zemřelou herečku Vlastu Chramostovou a jejího manžela Stanislava Milotu sloužil v pražském kostele sv. Ignáce P. Ladislav Heryán. Stanislav Milota byl kameramanem slavného filmu Spalovače mrtvol. Natočil také invazi okupačních vojsk v roce 1968.


Kniha Nemísta měst

V Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy představila architektka a básnířka Anna Beata Háblová svoji novou knihu Nemísta měst. Čtenáři se mohou spolu s autorkou vydat do opomíjených míst a nahlédnout i do festivalových městeček nebo uprchlického tábora.
Z DIÁŘE


Ostrava, 23. listopadu

Světlo mladým s handicapem

Benefiční akce Světlo mladým s handicapem se koná v Ostravě. Na jejich podporu se budou prodávat ministvítilny, budou i hudební vystoupení, móda a mnoho dalšího.


Slezské Rudoltice, 23. listopadu

Pouť ke sv. Kateřině Alexandrijské

Na pouť ke svaté Kateřině Alexandrijské zve farnost ve Slezských Rudolticích. Celebrantem mše svaté bude P. Pawel Ziólkovski. Památka svaté Kateřiny se připomíná 25. listopadu.


Brno, 24. listopadu

Jízda v levém pruhu

Nová kniha rozhovorů P. Marka Orko Váchy a Jožina Valenty nese název Jízda v levém pruhu. Na přednášku a besedu s oběma autory jste zváni do brněnského kostela sv. Tomáše.


Velehrad, 24. listopadu

Benefiční koncert

Benefiční koncert k osmdesátému výročí založení Základní umělecké školy Uherské Hradiště se koná ve velehradské bazilice. Jeho výtěžek bude věnován hospici PAHOP.


Plzeň, 24. listopadu

Advent klepe na dveře

Tradiční program „Advent klepe na dveře“ se uskuteční v plzeňské Meditační zahradě. Účinkovat bude hudební trio a Irena Pulicarová, Pavla Sovová a Josef Kaše.


Praha, 25. listopadu

Koncert duchovní hudby

V kostele sv. Kateřiny v Praze bude v koncertu duchovní hudby účinkovat Piccolo coro & Piccola orchestra s dirigentem Markem Valáškem. Zazní převážně skladby starých mistrů.


Ostrava, 26. listopadu

Pákistán, můj druhý domov

Horolezkyně Dina Štěrbová zdolala dvě osmitisícovky, ale hlavně založila nemocnici Czech hospital v pákistánské vesnici Arandu. Setkání s ní proběhne v ostravském klubu Atlantik .


Olomouc, 26. listopadu

Ohlédnutí za 30 lety svobody v Česku

Někdejší politický vězeň a disident, spoluzakladatel a první mluvčí Občanského fóra, pomocný biskup Václav Malý bude hostem besedy v olomouckém vlastivědném muzeu.Reportáže Rome reports:

Pope will advocate for nuclear disarmament and interreligious dialogue in Asia

Missionary sister unites Muslims, Protestants and Catholics in Africa

Zpravodajství

Premiéra: 21.11.2019

Výroba: 2019