I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

03. 12. 2019

Zpravodajství

Premiéra: 3.12.2019

Výroba: 2019

REPORTÁŽE


Církevní silvestr ve Fryštáku

Studenti RR49 je připravili společně s farností Svatého Filipa a Jakuba ve Zlíně. Jedná se o velmi vyhledávaný ples, jak dokládá i zájem o vstupenky, vyprodané vstupenky už v předprodeji.


Ostrava zpívá gospel 2019

Hala Gong v Dolní oblasti Vítkovic se o víkendu třikrát zaplnila lidmi a hudbou. Sedmý ročník projektu Ostrava zpívá gospel si nenechala ujít ani Česká televize, takže kdo nestihl žádný z koncertů, může se těšit na záznam.


Zahájení adventu v Loučni

Advent na zámku Loučeň začal zažehnutím první svíce na největším adventním věnci v České republice. Je zhotovený z tisu červeného a slavnostně ho rozsvítila čtveřice andělů v doprovodu bílé paní. Připraveny byly i prohlídky zámku s příběhem vánočního stromečku.


Vytrvejme v běhu

Adventní výzva nazvaná „Vytrvejme v běhu“ vznikla ve farnosti ve Slavkově u Brna. Je spojená s dobročinnou sbírkou pro Dětský domov Lila pro děti s diagnózou dětské mozkové obrny v Otnicích.


Výstava modlitebních knih

Národní knihovna navazuje na svoji více než stoletou tradici prezentace vzácných originálů ze svých historických fondů: V Klementinu vystavila středověké modlitební knihy. Každý z originálních rukopisů prošel před vystavením restaurátorským zásahem, který mu navrátil původní lesk.


Rádio 7

Po třiceti letech svobody už považujeme křesťanská média za samozřejmost. V době totality však byly projekty, jako například Transworld Radio, které po revoluci pomohlo při vzniku některých našich současných médií.


Vliv světla na lidský mozek

Pražské gymnázium Na Pražačce se stalo součástí zajímavého experimentu. Před rokem tam odborníci na osvětlovací techniku vyměnili klasické zářivky za speciální diodová světla, která měla podle badatelů z ČVUT posílit studijní schopnosti žáků. První výsledky jejich domněnky potvrdily.
Z DIÁŘE


Praha, 4. prosince

Pěvecký sbor Cum decore

V dalším benefičním koncertu u kapucínů v Praze vystoupí smíšený pěvecký sbor Cum decore. Výtěžek benefice podpoří mezinárodní humanitární organizaci ADRA.


Praha, 4. a 5. prosince

Hudba z českých filmů

Dva koncerty pořádá Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK na podporu dětského fondu UNICEF. Ve Smetanově síni Obecního domu zazní hudba z českých filmů.


Praha, 5. prosince

Mikulášský charitativní bazar

Charitativní bazar v Pražské křižovatce nabídne vánoční dárky, cukroví, adventní věnce i zpěv. Výtěžek pomůže těm, kteří se bez pomoci neobejdou. Zve Nadace Dagmar a Václava Havlových.


Šaštín, 5, prosince

Pouť na Velehrad

Čtyřdenní adventní pouť ze Šaštína na Velehrad zahájí ranní bohoslužba v bazilice Panny Marie Semdibolestné. Začne tak jedno ze čtyř putování po cyrilometodějských cestách.


Litoměřice, od 5. prosince

Na rozhraní času …

Na letošní rok připadá 260. výročí jmenování Emanuela Arnošta z Valdštejna litoměřickým biskupem a 230 let od jeho smrti. Významnou osobnost připomene výstava v Litoměřicích.


Češkovice u Blanska, 5. - 6. prosince

Digitální evangelizace

Konference o mládeži v Češkovicích u Blanska bude ve znamení „digitální evangelizace“. Vystoupí například Eliška Bučková a P. Libor Všetula. Mši svatou bude celebrovat biskup Pavel Konzbul.


České Budějovice, 6. prosince

Slavnost svatého Mikuláše

Slavnost patrona českobudějovické diecéze svatého Mikuláše zahájí modlitba nešpor se členy Katedrální kapituly. Následuje mše svatá, které bude předsedat biskup Vlastimil Kročil.


Zlaté Hory, 6. prosince

Křížová cesta na Maria Hilf

Křížová cesta na Maria Hilf začne ve Zlatých Horách v devět hodin večer. Cesta lesem je dlouhá asi 2,5 km. Modlitba křížové cesty bude i v ambitech poutního kostela.Zpravodajství

Premiéra: 3.12.2019

Výroba: 2019