I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

18. 2. 2020

Zpravodajství

Premiéra: 18.2.2020

Výroba: 2020

REPORTÁŽE

 

Epidemie koronaviru v Hongkongu

V reakci na epidemii koronaviru pozastavil kardinál John Tong Hon sloužení mší svatých v Hongkongu. Opatření apoštolského administrátora platí do 28. února. Požádal katolíky, aby bohoslužby sledovali v přímých přenosech, a to včetně obřadů Popeleční středy. Výjimkou budou jen pohřby a naplánované svatby.

 

Služba vatikánských diplomatů v misiích

V listu adresovaném předsedovi Papežské církevní akademie papež František požaduje, aby budoucí diplomaté Svatého stolce absolvovali roční misijní pobyt v diecézích. Předznamenal to už v promluvě na závěr biskupské synody o Amazonii.

 

Svěcení oltáře v Jablunkově

Nový oltář v kostele Božího těla v Jablunkově posvětil pomocný biskup Martin David. Slavnost završila několikaletou rozsáhlou rekonstrukce fary, zahrady a kostela, o kterou se ve velké míře zasloužil předchozí farář P. Janusz Kiwak.

 

Návštěva apoštolského nuncia ve Žďáru nad Sázavou

Apoštolský nuncius Charles Daniel Balvo požehnal kapli střední gastronomické školy ve Žďáru nad Sázavou.


Benediktýnský klášter na Hradčanech

Zaplněný klášterní kostel sv. Benedikta v Praze na Hradčanském náměstí byl svědkem symbolického předání klíčů novým obyvatelům. Klášter opouštějí sestry karmelitky a jejich místo zaujmou bratři bosí karmelitáni. Jejich záměrem je otevřít ho hledajícím a učinit ho centrem duchovní obnovy.


30 let vydavatelství Indies Records

Hudební vydavatelství Indies Records slaví rovných 30 let od svého založení. Na oslavě v brněnském Sono Centru vystoupilo dvanáct skupin, které Indeis vydává.


Masopust v Olomouci

Za velkého zájmu obyvatel a návštěvníků Olomouce se uskutečnil v centru města na Horním náměstí hanácký masopust. Hned v úvodu se představil folklorní soubor Haná z Velké Bystřice s tanečním pásmem Jož je má.
Z DIÁŘE

 

Plzeň, 21. února

Benefiční ples

Na benefiční ples v Plzni zve Diecézní charita a Centrum španělské kultury. Výtěžek podpoří v Bolívii kampaň prevence rakoviny děložního čípku, která je tam nejčastější příčinou úmrtí dospělých žen. 


Želiv, 21. - 22. února

Josef Toufar, muž pro naši dobu

Biskupství královéhradecké ve spolupráci s premonstráty pořádá v Želivě konferenci o P. Josefu Toufarovi. Veřejnost je zvána na křížovou cestu, slavnostní bohoslužbu a koncert.


Plzeň, 21. – 23. února

BeYOUtiFULL

Diecézní centrum mládeže v Plzni zve na společný víkend děvčata od čtrnácti do osmnácti let. Mohou se těšit na povídání, dobré jídlo, filmy, pečení, potisk tašek, kulturu, modlitbu mnohé další.


Tuchoměřice, 21. – 23. února

Setkání mladých

Víkendové setkání mladých od osmnácti do třiceti let pořádá v klášteře v Tuchoměřicích na okraji Prahy Komunita Chemin Neuf. Tématem je radost, ke které Bůh zve a kterou sám prožívá.


Hradec Králové, 22. února

Festival Cyklocestování

Přehlídka besed a filmů o cyklocestování a cykloturistice se koná v Hradci Králové. Hlavním programem bude promítání a vyprávění Radka Hrocha o jeho dlouhé cyklocestě Amerikou.


Kroměříž, 23. února

Sv. Šarbel Machlúf a Libanon

Na besedě v Kroměříži bude o své cestě do Libanonu vyprávět kojetínský farář Pavel Ryšavý. Představí tuto biblickou zemi, Pannu Marii jako její ochránkyni, místní maronitskou církev i její světce.


Bojkovice a Slavičín, 23. února

Dobročinný koncert

Na koncertech v Bojkovicích a ve Slavičíně přednese klavírní kvarteto skladby Antonína Dvořáka, Bohuslava Martinů a dalších mistrů. Výtěžek podpoří Perinatální hospic Dítě v srdci.


České Budějovice, do 24. února

100 let od narození Chiary Lubichové

Výstava ke stému výročí narození Chiary Lubichové je k vidění v katedrále sv. Mikuláše v Českých Budějovicích. Přibližuje život a odkaz zakladatelky hnutí Fokoláre.


Reportáže z Rome reports:

Hong Kong cardinal suspends Mass due to risk of coronavirus

Pope asks future Vatican diplomats to spend a year of formation on mission

Zpravodajství

Premiéra: 18.2.2020

Výroba: 2020