I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Letem jazzem

Pořad nejen pro milovníky jazzu...

Hudba - ostatní

Výroba: 2020

Hudební pořad mapující historii i současnost jazzu s Vlastimilem Šmídou a jeho hosty: Autorem scénáře a spolumoderátorem pořadu je známý ostravský pianista a hráč na klávesové i dechové nástroje Vlastimil Šmída, známý svou spoluprací s řadou muzikantů a kapel nejen na Ostravsku, ať už jako autor nebo interpret. V kapelách či jako sólista procestoval celou Evropu a kus Ameriky. Je členem několika hudebních formací, spolupracuje také s mnoha divadly. Skládá hudbu ke krátkým filmům a natáčel i pro Českou televizi a Český rozhlas. Kromě toho, že je výborným hráčem na klavír, klávesové nástroje a trumpetu, se věnuje komponování vlastních skladeb a aranžování.

Smyslem pořadu je ukázat to nejlepší, co se na současné jazzové scéně odehrává a představit nové hudebníky či akce zaměřené právě na oblast jazzu. Diváci se v něm budou pravidelně setkávat nejen se slavnými jmény našeho jazzu, ale také s méně známými či dokonce začínajícími interprety. Součástí každého dílu proto bude živé vystoupení muzikantů, kteří se sejdou ve studiu televize Noe, ale také povídání s hudebníky i dalšími hosty tak, aby bylo zmapováno jazzové dění současnosti a minulosti i jeho další směřování. Spolu s průvodcem budeme občas nahlížet i do historie tohoto hudebního oboru.Pořad Letem jazzem budeme vysílat pravidelně v rámci hudebních čtvrtků televize Noe.

Důležitou informací pro diváky z Ostravy a blízkého okolí je skutečnost, že natáčení ve studiu je přístupné veřejnosti. Proto neváhejte kontaktovat produkčního Lukáše Hradila na e-mailu hradil@telepace.cz a zajistit si včas potřebné místo.

Hudba - ostatní

Výroba: 2020