I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

11. 6. 2020

Zpravodajství

Premiéra: 11.6.2020

Výroba: 2020

REPORTÁŽE

 

Generální audience papeže Františka

Středeční katechezi pronesl papež František v přímém televizním přenosu z knihovny Apoštolského paláce. Byla uvedena čtením z knihy Geneze, která podává epizodu ze života starozákonního patriarchy Jakuba

 

Nový charitativní fond pro římskou diecézi

Papež František založil nový podpůrný fond pro lidi, které zasáhla hospodářská krize, zapříčiněná pandemií. Prostřednictvím římské Charity do něj zároveň vložil počáteční částku jednoho milionu euro. „Jako římský biskup jsem rozhodl o zřízení diecézního fondu Ježíše, božského dělníka, abych vyzdvihl důstojnost práce”, zdůvodňuje papež svůj krok

 

Nové objevy v kostele v Řepišti

Loni odzvonilo staré podobě vzácného dřevěného kostela sv. Michaela Archanděla v Řepištích. Po roce oprav, kdy byl veřejnosti i místním věřícím nepřístupný, se už brzy bude v jeho věži opět zvonit. Od června bude jednou z novinek letošního ročníku Otevřených chrámů.

 

Žehnání Zahrad pod Petrovem

Pod katedrálou sv. Petra a Pavla v Brně byly 8. června veřejnosti otevřeny nové zahrady a prostory Diecézního muzea. Jejich prostor bude sloužit odpočinku a relaxaci, ale také vzdělání a pořádání společenských akcí.


Společnost a církev v době krize ...

Česká křesťanská akademie uspořádala v Praze panelovou diskusi na téma Společnost a církev v době krize - Poučení z pandemie. Diskuse se zúčastnili také kněz a prezident České křesťanské akademie Tomáš Halík, protestantský teolog Pavel Hošek a církevní historik Jaroslav Šebek. Hovořili o proměnách církve i celé společnosti.


Dny lidí dobré vůle 2020

Dny lidí dobré vůle i poutní mše svatá na Velehradě letos budou! Od předešlých ročníků se ale budou přece jen lišit: Počet účastníků stejně jako program bude značně omezen. Například každoroční aktivity pro rodiny ani setkání vozíčkářů se tentokrát konat nemohou.
Z DIÁŘE

 

Plzeň, 15. - 30. června

Příprava na život v manželství

Elektronickou podobu kurzu Příprava na život v manželství připravilo Centrum pro rodinu v Plzni. Kurz má sedm lekcí, další téma dostanou účastníci vždy po zpracování a odeslání předchozího.


Ostrava, 18. června

Člověk a majetek

Závěrečné setkání Akademie pro třetí věk se uskuteční v ostravské katedrále. Na téma Člověk a majetek bude přednášet P. Jan Czudek, po přednášce následuje mše svatá.


Plzeň, 19. června

Prohlídka věže katedrály

Na večerní komentovanou prohlídku věže katedrály sv. Bartoloměje zve biskupství plzeňské. Současnou podobu získala v roce 1835, je nejvyšší kostelní věží v České republice.


Sušice, 19. června

Poutnice, dokud na tebe mluvím, žiješ!

Divadlo v refektáři kapucínského kláštera v Sušicích zve na monodrama v podání Lenky Sasínové. Ztvárňuje příběh romské ženy, která v jediném okamžiku ztrácí přítele, domov i smysl života.


Svatý Hostýn, 19. - 21. června

Na společné cestě…

Manželské páry, které chtějí hezky prožít každý úsek svého vztahu, jsou zvány na víkend na Svatém Hostýně. Čekají je inspirativní přednášky, besedy, partnerské rozhovory i volný čas v přírodě.


Český Těšín, 20. června

Otevření Muzea Těšínska

Téměř po dvaceti letech se veřejnosti opět otevře Muzeum Těšínska v Českém Těšíně. Multimediání expozice zahrne přírodní, etnografické i další sbírky. Vystavena bude i vzácná Madona Těrlická.


Borovnice u Staré Paky, 20. června

300 let kostela sv. Víta

Kostel svatého Víta v Borovnici u Staré Paky se začal stavět před 300 lety. V letošním výročím roce bude požehnán a do kostelní věže zavěšen zvon, pořízený díky štědrosti místních obyvatel.


Sokolov, do 30. června

Poutní místa …

Výstava „Poutní místa a místa zvláštní zbožnosti na Sokolovsku“ připomíná i pozapomenuté cíle poutníků v regionu. K vidění je v sokolovském zámku a doprovází ji publikace Luďka Krčmáře.
Reportáže z Rome reports:

Pope: In vulnerable, humble prayer, God changes us

Pope Francis sets up fund to help those suffering because of economic crisis


Zpravodajství

Premiéra: 11.6.2020

Výroba: 2020