I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

21. 7. 2020

Zpravodajství

Premiéra: 21.7.2020

Výroba: 2020

 

Papež František sleduje alarmující nárůst případů koronaviru na světě. Po nedělní modlitbě Anděl Páně se obrátil k těm, kteří kvůli nákaze trpí.

Obnova varhan v Hlohovci

 

Valašská obec Lužná nedaleko Vsetína má šest set deset obyvatel. Zdejší bývalá hasičská zbrojnice byla přestavěna na kapličku zasvěcenou svatému Florianovi. Při slavnostní mši svaté ji požehnal pomocný biskup olomoucký Josef Nuzík.

Češi a Slováci na Velkém Lopeníku


Kostel svatého Mořice v centru Olomouce zahaluje ze všech stran lešení. Revitalizace chrámu zahrnuje obnovu omítek i kamenných a kovových prvků. Na podzim na ni naváže oprava varhan. Po dokončení prací bude opět zpřístupněna středověká kostelní věž.

Chill out pod Petrovem


Koncert sólistů mistrovských kurzů uspořádalo sdružení Ameropa v synagoze v Brandýse nad Labem. Zazněly písně Wolfganga Amadea Mozarta, Ludwiga van Beethovena a mnoha dalších mistrů. Koncert byl součástí sedmého ročníku mezinárodního hudebního festivalu Praha, klasika.


Z DIÁŘE

Strážnice, 23. července

O psychických nemocech dnešní doby, jejich příčinách i systému pomoci budou ve Strážnici přednášet Eliška Kratochvílová a Václav Rolenc z jihomoravské organizace Práh.

Praha-Stodůlky, 27. července

Příměstské exercicie se budou konat v Praze Stodůlkách v kostele sv. Jakuba Staršího a ve farní zahradě. Jedním z přednášejících bude P. Aleš Opatrný.

Brno, 27. - 31. července

Oblíbený týdenní kurz pro dospívající dívky připravuje i letos brněnské Centrum naděje a pomoci. Zaměří se na získání zdravého sebevědomí, jedinečnost každého člověka a etické hodnoty.

Všekary, 28. července – 2. srpna

Festival Barokní dech proběhne v kostele sv. Barbory ve Všekarech u Domažlic. Na programu je představení profesionálních divadelníků, pohádka a tvůrčí dílna pro děti, koncerty a mše svatá.

Březín, 31. července

V kostele sv. Bartoloměje v Březíně vystoupí violistka Jitka Hosprová, koncertem bude provázet Martina Kociánová. Výtěžek podpoří obnovu kostela Nanebevzetí Panny Marie v Plasích.

Lukov u Zlína, od 30. července

Na programu citerového semináře v Lukově u Zlína bude cvičení ve hře i koncerty. Lektorkou bude Monika Kutter a nástroje účastníků prohlédne Frank Meinel z firmy Wünsche.

Kutná Hora Sedlec, 31. července

V katedrále v Kutné Hoře Sedlci bude otevřena výstava fotografií Jiřího Podrazila. Bude součástí oslav 25 let zápisu Kutné Hory na seznam světového dědictví UNESCO.

České Budějovice, 1. srpna

Pěší pouť začne u katedrály v Českých Budějovicích. V Římově bude mši svatou ke cti sv. Athanasia slavit novokněz P. Bernhard Hirschberger.Pope Francis insists on global ceasefire, to help pandemic victims

Zpravodajství

Premiéra: 21.7.2020

Výroba: 2020