I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

4. 8. 2020

Zpravodajství

Premiéra: 4.8.2020

Výroba: 2020

REPORTÁŽE

 

Nedělní modlitba Anděl Páně

V současné době je modlitba Anděl Páně jednou z mála možností osobního kontaktu papeže s věřícími. Lidé naslouchají jeho promluvě z okna apoštolského paláce, modlí se spolu s ním a přijímají apoštolské požehnání. V hlavní promluvě papež komentoval Ježíšovo zázračné rozmnožení chlebů a ryb.

 

Setkání s Biblí a uměním

Ekumenické setkání s Biblí a uměním se opět konalo v Janských Lázních. Také letos byly na programu i filmové projekce a koncerty, tentokrát hrály skupiny Let´s Go a Pranic. Hlavní pozornost se zaměřila na v církvích poněkud opomíjené téma ekologie. Odpustí nám Bůh?, ptalo se motto setkání.

 

Otevření obnovené chaty Libušín

Turistickou útulnu Libušín na Pustevnách zdevastoval před šesti roky ničivý požár. Po letech usilovné práce byl v závěru července obnovený Libušín slavnostně znovu otevřen s požehnáním arcibiskupa Jana Graubnera.


Diář Arcidiecézní charity Olomouc

Arcidiecézni charita Olomouc dlouhodobě pomáhá potřebným také na Ukrajině a Haiti. Na jejím nejnovějším projektu se svými kresbami a myšlenkami podílely také děti z těchto částí světa. Vznikl tak diář na rok 2021, jehož zakoupením může pomáhat každý.


Připomínky Folkových prázdnin

Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou se letos neuskutečnily. Místo nich se na konci července konaly Připomínky Folkových prázdnin. Živé koncerty mohli posluchači sledovat z pohodlí domova.


Oživení synagogy ve Strančicích

Synagoga ve středočeské obci Strančice, kde se narodil významný podnikatel Emil Kolben, byla postavená v 18. století. V 19. století byla přestavěna a do druhé světové války se v ní sloužily bohoslužby. Poslední dobou byla využívána pouze jako skladiště. Letos vznikl Spolek pro oživení této synagogy s cílem pořádat v ní kulturní a společenské akce.


Kostel svatého Jakuba v Jindřichově Hradci

Kostel svatého Jakuba v Jindřichově Hradci je novogotická stavba z poloviny devatenáctého století. V jeho kryptě se nachází prázdná hrobka šlechtického rodu hrabat Černínů z Chudenic. Už více než šedesát let je kostel památkově chráněný.
Z DIÁŘE

 

Svatý Hostýn, 8. srpna

Pouť kuchařů a cukrářů

Třetí ročník kuchařské pouti se koná na Svatém Hostýně. Poutní mše svatá bude dopoledne. V doprovodném programu předvedou kuchaři své umění, bude i malá škola vyřezávání ovoce a zeleniny pro děti.


Boskovice, 8. srpna

Pochod po stopách P. Vincence Ševčíka

Pochod po stopách o. Vincence Ševčíka pořádá Orel v Boskovicích. Nenáročná turistická trasa je vhodná pro rodiny s dětmi i seniory, zúčastnit se mohou také cyklisté. Cestou bude kvíz a další program.


Krnov, 8. srpna

Čtenářská pouť

Na čtenářskou pouť k Panně Marii Sedmibolestné na Cvilín zve redakce časopisu Immaculata. Hlavním celebrantem mše svaté bude novokněz P. Patrik Rygiel. Večer bude koncert Štěpána Raka.


Soláň, 8. srpna

Koncert na louce

Na louce nad Zvonicí na Soláni bude koncert Justina Lavashe. Kytarista a zpěvák na pomezí folku, blues a jazzu doplňuje svůj originální dynamický styl charismatickým soulovým hlasem.


Chrudim, 9. srpna

Pouť k nejsvětějšímu Salvátoru

Slavnostní poutní mši svatou v Chrudimi bude celebrovat novokněz Karel Dvořák. Po skončení bohoslužby bude průvod s milostným obrazem, modlitba ke sv. Salvátoru a požehnání městu.


Sněžka, 10. srpna

Svatovavřinecká pouť

Tradiční česko-polská svatovavřinecká pouť na Sněžku začne u kostela sv. Petra ve Špindlerově Mlýně. U Rennerovy studánky bude požehnána voda a na vrcholu hory bude poutní mše svatá.


Jestřebí, 12. srpna

Žehnání kaple po generální opravě

Po generální opravě bude v Jestřebí slavnostní požehnání kaple Panny Marie Sněžné. Slavnost začne liturgickým průvodem obcí, mši svatou bude celebrovat a kapli požehná biskup Josef Nuzík.


Uherský Brod, 12. srpna

Fatima a poslední časy z hlediska církve

O Fatimě a jejím poselství pro současnou dobu bude hovořit teolog a pedagog Univerzity Palackého, dominikán Štěpán Maria Filip. Na přednášku v Uherském Brodě zve farnost a křesťanská akademie.Reportáže z Rome reports:

Pope at Angelus: Logic of taking responsibility for others is Christian logic
Zpravodajství

Premiéra: 4.8.2020

Výroba: 2020