I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

3. 9. 2020

Zpravodajství

Premiéra: 3.9.2020

Výroba: 2020

REPORTÁŽE

 

Den modliteb za Libanon

Po půl roce se opět konala generální audience, tentokrát na hlavním nádvoří Apoštolského paláce. Po katechezi papež pozdravil poutníky v několika jazycích a jejich pozornost zaměřil na tragédii Libanonu. Požádal kněze s vlajkou, aby se k němu připojil.

 

Čas stvoření

Ke Dni modlitby za péči o stvoření vydal papež František zvláštní poselství. Zdůraznil, že životní styl založený na konzumu planetu vyčerpává a vede za hranice jejích možností.

 

Nový školní rok v Kroměříži

Arcibiskupské gymnázium v Kroměříži prochází už pátým rokem mnoha opravami. Po karanténě a velkých prázdninách byly prvního září slavnostně požehnány další nové prostory.


Výročí vysvěcení košického kostela

Ve svatyni Božího milosrdenství v Košicích si věřící při mši svaté prvního září připomněli osmé výročí vysvěcení svého kostela.


Evangelizační týden v Praze

Evangelizační týden budou pořádat od 7. do 12. září bratři kapucíni a společenství „Cestou k životu" v pražském kostele svatého Josefa. Tématem setkání jsou víra, naděje, láska, vnitřní svoboda, radost a vděčnost, tedy opak toho, co v současné koronavirem spoutané době tak často prožíváme.


Skleněné šaty Blanky Matragi

Originálními šaty ze skla vstoupila úspěšná česká módní návrhářka a designérka Blanka Matragi do síně slávy pelhřimovského Muzea rekordů a kuriozit. Ocenění dostala krátce po svém návratu z výbuchem zničeného Bejrútu, kde má krejčovské dílny. Její svítící objekt bude do konce roku k vidění na výstavě v Obecním domě v Praze.


Žehnání školních aktovek

V košické farnosti Božího milosrdenství se prvního září konala bohoslužba pro žáky základní školy. Byly při ní požehnány i jejich školní tašky.  
Z DIÁŘE

 

Praha, 9. září

Komorní koncert

V prvním komorním koncertu festivalu Dvořákova Praha vystoupí klavírista Lukáš Vondráček. V Rudolfinu zahraje i houslista Josef Špaček, violista Pavel Nikl a violoncellista Tomáš Jamník.


Brno, 10. září

Mše svatá u minoritů

Mše svatá na úmysly rodičů a dětí, které zemřely před narozením, a za počatý život bude sloužena v brněnském kostele u minoritů. Napsaná jména dětí budou přinesena v obětním průvodu.


Špindlerův Mlýn, 10. – 13. září

Duchovní obnova pro manželské páry

Duchovní obnova ve Špindlerově mlýně nabídne manželským párům čas pro řešení věcí, na které normálně nezbývá čas. Lektorem setkání v prostředí krásných hor bude P. Jiří Šlégr.


Troubsko, 11. - 13. září

40 let souboru Podskalák

Soubor Podskalák z Troubska oslaví své čtyřicátiny malým festivalem s výstavou, přednáškou, zábavou u cimbálu i vystoupením přátel. Bude i mše svatá s účastí krojovaných.


Česká Třebová, 12. září

Zahájení varhanního festivalu

Šestnáctý ročník varhanního festivalu v České Třebové je věnován životnímu jubileu Zdeňka Pololáníka. Začne v kostele sv. Jakuba Většího koncertem Vladimíra Roubala.


Brno, do 15. září

100 let od narození Chiary Lubichové

Letošního roku by se dožila sta let zakladatelka Hnutí fokoláre Chiara Lubichová. Významnou duchovní osobnost dvacátého století připomíná výstava v brněnském kostele sv. Jakuba.


Praha-Chodov, do 16. září

Vietnam Stories

Putovní výstava „Vietnam Stories, aneb jak se žije Vietnamcům v České republice“ je do poloviny září k vidění v Praze-Chodově. Autorem vystavených fotografií je Jindřich Štreit.


Olomouc, do 26. září

Významné církevní události

Průřez významnými církevními událostmi loňského roku přináší fotografická výstava v olomoucké katedrále. Pořádá ji společenství Člověk a víra spolu s arcibiskupstvím a olomouckou farností.Reportáže z Rome reports:

Pope Francis announces Sept. 4 will be a day of prayer and fasting for Lebanon

Ecology. Pope calls to examine our energy, transportation and food habitsZpravodajství

Premiéra: 3.9.2020

Výroba: 2020