I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

22. 9. 2020

Zpravodajství

Premiéra: 22.9.2020

Výroba: 2020

REPORTÁŽE

 

Nedělní modlitba Anděl Páně

Před nedělní modlitbou vyložil papež František opět jednu z ústředních myšlenek svého pontifikátu: Církev a všichni katolíci musejí vycházet ven z nejrůznějších možných ohraničení, aby všem nabízeli slova spásy.

 

Mezinárodní den míru

Každoročně se 21. září připomíná jako Mezinárodní den míru. Nad potřebou míru se papež František zamýšlí po celou dobu svého pontifikátu s cílem dosáhnout trvalého míru. Žádá, aby koncept míru nebyl znevažován.

 

Křížová cesta mezi vinohrady

Lidé sžití s přírodou a zvyklí na tvrdou každodenní práci mají v sobě pokoru a umí děkovat. V Popicích tak mohla vyrůst nová křížová cesta, vinoucí se malebným prostředím vinohradu rodinného vinařství Židek.


Benefice pro Kubíčka

Akci s názvem Benefice pro Kubíčka uspořádala rodina Stupkova v kempu na Bystřičce. Výtěžek sbírky, do které lidé přispívali v předchozích měsících v různých obchodech na Valašsku, předali organizátoři mamince desetiletého chlapce.


Turnaj O pohár kardinála Berana

V Brně-Lesné se odehrálo moravské finále fotbalové soutěže O pohár kardinála Josefa Berana. Turnaj pořádá křesťanská sportovní organizace Orel.


Muzeum romské kultury v Praze

Muzeum romské kultury otevře v pražských Dejvicích Centrum Romů a Sintů.

Bude prezentovat romskou historii a kulturu, ale stane se i společenským a komunitním centrem se vzdělávacími a kulturními aktivitami.


Patnáct let robotických operací

Jako první zdravotnické zařízení u nás zakoupila pražská Nemocnice Na Homolce před patnácti lety převratné operační zařízení, robota Da Vinci. Od té doby jen v této nemocnici provedli více než dva a půl tisíce robotických operací.Z DIÁŘE

 

Praha, 23. září

Jan Hus - Mučedník nebo zbytečná oběť?

Literární pásmo s divadelními prvky se odehraje v kostele sv. Václava v Praze na Zderaze. Postavu Jana Husa ztvární Jan Potměšil, příběh o životě a smrti doprovází dobová hudba.


Olomouc, 23. září

Volený osud

Na přednášku kněze a biologa P. Marka Orko Váchy zve křesťanská akademie v Olomouci. Večer bude P. Vácha celebrovat studentskou mši svatou v kostele Panny Marie Sněžné.


Ostrava, 24. září

Sešli se, aby pomohli

V benefičním koncertu v Ostravě vystoupí zpěvačka Lenka Nová, klavírista Matej Benko a Family Gospel. Výtěžek podpoří rekonstrukci nízkoprahového denního centra pro lidi bez domova.

Velehrad, 25. - 28. září

Studentský Velehrad 2020

Celostátní setkání vysokoškoláků na Velehradě se koná jednou za dva roky. Tématem patnáctého ročníku je Něco navíc. Šedesát sedm hodin setkání mohou účastníci využít pro sebe, Boha i druhé.


Koloveč, 26. září

Vzpomínka na P. Gottharda Felixe

V Kolovči na Domažlicku bude při mši svaté odhalena pamětní deska zdejšího rodáka P. Gottharda Felixe. Po obsazení země nacisty byl odvlečen do koncentračního tábora, po návratu v roce 1940 zemřel.


Brno, 26. září

Běh pro Hospic sv. Alžběty

Na běh pro Hospic sv. Alžběty v Brně jsou zváni jednotlivci všech věkových a výkonnostních kategorií i firemní týmy. Výtěžek bude použit hlavně na probíhající rekonstrukci a dostavbu. 


Svatá Hora, 28. září

Výstup na svatohorskou zvonici

Možností výstupu na zvonici se Svatá Hora připojuje ke Dni věží a rozhleden. Bude možné si zblízka prohlédnout svatohorské zvony a podívat se z výšky na město Příbram.


Rožmitál pod Třemšínem, od 28. září

Festival Jakuba Jana Ryby

Festival Jakuba Jana Ryby zahájí v Rožmitále pod Třemšínem koncert s požehnáním nového CD s hudbou rožmitálského rodáka. V pěti festivalových koncertech vystoupí mladí i renomovaní umělci.Reportáže z Rome reports:

Pope Francis explains a central idea of his pontificate: the Church must always go out

Bishops of Spain on euthanasia law: No incurable patient is unworthy of care

Zpravodajství

Premiéra: 22.9.2020

Výroba: 2020