Podpořte prosím Lepší oči pro Noe – sbírka na nové kamery pro přenosový vůz

Zpravodajské Noeviny

24. 9. 2020

Zpravodajství

Premiéra: 24.9.2020

Výroba: 2020

REPORTÁŽE

 

Generální audience papeže Františka

V promluvě papež vysvětlil princip subsidiarity jako klíč k překonání krizových situací, jakou je současná pandemie.

 

Památka svatého otce Pia

Dvacátého třetího září si církev připomíná svatého otce Pia, františkánského mnicha, který se věnoval především zpovědi. Ve zpovědnici trávil často až 14 hodin.

 

70 let Slezské církve evangelické a. v.

Slezská církev evangelická augsburského vyznání má letos tři důvody k oslavě: 30 let charitativní organizace Slezská diakonie, 70 let názvu církve a 490 let augsburského vyznání.


Ocenění televize Noe

V sídle českého Syndikátu novinářů v Praze byly vyhlášeny ceny 22. ročníku novinářské soutěže Média na pomoc památkám. V kategorii televizních pořadů obdržel druhou cenu štáb televize Noe, který připravuje pořad Poletuchy, zábavné cestování po naší zemi.


25 let působení salesiánů v Brně

Slavnostní mší svatou, zpěvem a tancem i hrami a soutěžemi oslavili salesiáni v Brně-Líšni dvacátý pátý rok svého brněnského působení.


Sešli se, aby pomohli

Charita Ostrava pořádá každý rok benefiční koncert Sešli se, aby pomohli. Letos půjde jeho výtěžek na rekonstrukci charitního domu sv. Benedikta Labre, kterého málokdo zná a přitom měl k lidem bez domova tak blízko


Zdravotní dopady nemoci Covid-19

Lidé, kteří prodělali onemocnění Covid-19, by se měli mít na pozoru. Jak ukázala studie lékařů Fakultní nemocnice v Hradci Králové, mohla nemoc u některých zanechat stopy na plicích. Podobné výsledky potvrzují i zahraniční studie. Podle nich může koronovirus poškodit i srdce.Z DIÁŘE

 

Luže, 26. září

Pouť lidí dobré vůle

Pěší a cyklistickou pouť v rámci Dne Charity završí mše svatá v chrámu Panny Marie Pomocné  na Chlumku v Luži. Bude i varhanní koncert, přednáška a program pro děti.


Letiny u Plzně, 27. září

Žehnání zvonu

Po osmdesáti letech bude mít věž kostela svatého Prokopa v Letninách opět tři zvony. Dosud chybějící třetí bude požehnán při mši svaté, Všechny tři zvony se pak společně rozezní.


Ostrava, 28. září

Ludwig van Beethoven: Missa solemnis

Koncert v ostravské katedrále zakončí sedmnáctý ročník Svatováclavského hudebního festivalu. Účinkuje Prague Pilharmonia, Český filharmonický sbor a sólisté. Diriguje Václav Luks.


Praha, 29. září

Pouť ke sv. Jeronýmovi

Pouť pro rodiče a děti ke sv. Jeronýmovi bude v pražském klášteře v Emauzích. Poutníci si připomenou a uctí světce, který velmi přispěl ke zpřístupnění Písma lidem v jazyce, kterému rozuměli.


České Budějovice, 29. září

Kreativní přístupy k Bibli

Seminář v Českých Budějovicích o přístupu k Bibli povede lektorka německého Biblického díla Anneliese Hechtová. Zve České katolické biblické dílo, redakce časopisu Duha a Teologická fakulta.


Velehrad, 29. září

Pouť k poctě arcibiskupa A. C. Stojana 

Pouť k poctě arcibiskupa Antonína Cyrila Stojana se bude konat v bazilice na Velehradě. Připomene 97. výročí jeho úmrtí. Celebrantem mše svaté bude biskup Antonín Basler. 


Brno, 29. září

Zádušní mše za Evu Pilarovou

Zádušní mší v kostele sv. Tomáše se Brňané rozloučí se svou rodačkou, zpěvačkou Evou Pilarovou. Jako dítě zpívala u sv. Tomáše v chrámovém sboru, zemřela letos v březnu ve věku 80 let.


Havířov, do 1. října

Krásná jako kvítka

Za třiceti ročníky mezinárodní soutěže dětské kresby a grafiky se ohlíží výstava v Havířově. Představuje výběr prací, které něčím udivily, použily zvláštní efekty nebo byly v minulých ročnících oceněny.Reportáže z Rome reports:

Pope Francis: To overcome the pandemic, we must listen to everyone's voice

Padre Pio and the popes: What the latest popes say about the saint with the stigmata 

Zpravodajství

Premiéra: 24.9.2020

Výroba: 2020