I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

27. 10. 2020

Zpravodajství

Premiéra: 27.10.2020

Výroba: 2020

REPORTÁŽE

 

Nedělní modlitba Anděl Páně

Po modlitbě Anděl Páně odsoudil papež František současnou krizi v Nigérii. Poukázal na tragické události v této africké zemi. Papež také komentoval evangelium, ve kterém Ježíš odpovídá na otázku, které přikázání je největší: Láska k Bohu, bližnímu a sobě samému.

 

Třináct nových kardinálů

Po nedělní modlitbě Anděl Páně papež František oznámil: Na 28. listopad, na vigilii první neděle adventní, svolávám kardinálskou konzistoř ke jmenování třinácti nových kardinálů.

 

Plnomocné odpustky po celý listopad

V nadcházející době se křesťané modlí za všechny zemřelé. Apoštolská penitenciárie vydala dekret umožňující získat plnomocné odpustky pro duše v očistci po celý listopad. Tradiční oktáv spojený s návštěvou hřbitova se tedy z prvních listopadových dnů rozšiřuje na celý měsíc.


Památka obětí nacismu na Přerovsku

Jednou z mnoha akcí Křesťanské policejní asociace bylo zhotovení pamětní desky a vydání publikace k uctění památky obětí nacismu z řad četnictva a policie na Přerovsku v letech 1939 až 1945.


Výstava Naslepo ve Vrtbovské zahradě

V galerii pražské barokní Vrtbovské zahrady na svahu Petřína byla otevřena, a vzápětí opět uzavřena, výstava Naslepo. Představuje převážně tvorbu nevidomých sochařů.


Hudba v Radiu Proglas

V současné době, kdy jsme odkázáni na online přenosy bohoslužeb a modliteb na internetu, v televizi či v rádiu, bychom si mohli přiblížit lidi, kteří se o nás v éteru starají. Dnes třeba Milana Tesaře, vedoucího redakce populární hudby Radia Proglas.


Lockdown pohledem rabína

Měsíc trvající plošná karanténa v Izraeli se dočkala prvního uvolnění. Omezení začala 18. září, tedy v době, na kterou připadly oslavy Nového roku. O pár dnů později následoval Jom Kipur, což je nejsvětější den v židovském kalendáři. Přestože vládní opatření přišla v nejméně vhodnou dobu, naprostá většina Izraelců je respektovala.


Evangelizace na Instagramu

A jsme tu opět s dalším vydáním Žít evangelium. Ježíš Kristus pokračuje s podobenstvím… Luis Antonio Salazar je kapucín. Jeho touha evangelizovat svět ho přivedla k Instagramu. Je jednou z největších sociálních sítí a používají ho především mladí lidé.Z DIÁŘE

 

Jihlava, 27. října – 8. listopadu

Festival dokumentárních filmů

Dvacátý čtvrtý ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě nabídne více než dvě stovky snímků v online projekcích. Budou i paralelní živé streamy a interaktivní propojení diváků a tvůrců.


Koncert pro republiku, 28. října

Bedřich Smetana: Má vlast

Ke Dni vzniku samostatného československého státu zní v Obecním domě v Praze tradičně Smetanova symfonická báseň Má vlast. Letos bude nahrávka díla na webu fok.cz ke stažení zdarma.


Ostrava, do 31. října

Hodina, která mění životy

Tématem velkoformátových fotografií Evy Palkovičové jsou různé podoby dobrovolnictví. Výstava je k vidění v ostravských prostorách v době, kdy tamní ADRA hledá dobrovolníky.


Plzeňská diecéze, 2. listopadu

Svíce ro zemřelé

Biskup Tomáš Holub bude v den Památky všech zemřelých sloužit bohoslužbu, která bude streamována na sociálních sítích a diecézním webu. Zazní duchovní slovo i varhanní hudba.


Dubné, 3. listopadu

Patronka Slezska sv. Hedvika

Cyklus přednášek prof. Martina Weise nazvaný České nebe pokračuje na webu dubne.cz. Teolog Jihočeské univerzity tentokrát přiblíží patronku Slezska a ostravsko-opavské diecéze svatou Hedviku.

Olomouc, 13. a 14. listopadu

Evangelizace v moci Ducha, …

Čtvrtý ročník konference o evangelizaci pořádá Komunita Blahoslavenství a nadační fond Credo. Má název „Evangelizace v moci Ducha, v poslušnosti Slovu“ a uskuteční se online.
Reportáže z Rome reports:

Pope Francis calls for an immediate end to the violence in Nigeria

Pope Francis announces that he will appoint new cardinals in November

All Souls Day: Indulgences extended through entire month of November to avoid crowds

Franciscan friar revolutionizes Instagram using the GospelZpravodajství

Premiéra: 27.10.2020

Výroba: 2020