I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

10. 11. 2020

Zpravodajství

Premiéra: 10.11.2020

Výroba: 2020

REPORTÁŽE

 

Nedělní modlitba Anděl Páně

Po nedělní modlitbě Anděl Páně vyjádřil papež František podporu zemím, které zasáhl hurikán Eta. V hlavní promluvě papež komentoval evangelium této neděle, varoval před absolutizací přítomnosti a ztrátou smyslu pro očekávání Pána.

 

Blahopřání amerických biskupů Joeovi Bidenovi

Předseda Americké biskupské konference arcibiskup Los Angeles José Gomez blahopřál jménem amerických biskupů vítězi prezidentských voleb Joeovi Bidenovi.

 

Kříž smíření na Bílé hoře

Zástupci městské části Praha 6, Ekumenické rady církví, České biskupské konference a opatství Venio odhalili v den čtyřstého výročí bitvy na Bílé hoře 8. listopadu Kříž smíření. Stojí v aleji Českých exulantů a vznikl z iniciativy církví ve spolupráci s klášterem benediktinek z opatství Venio.


Moje uši pro tebe

"Moje uši pro tebe" je název iniciativy dvou desítek odborníků, mediátorů a poradců Center pro rodinu, která jsou členy celostátního sdružení Rodinný svaz. Své služby, terapii nebo obyčejné lidské popovídání přizpůsobili dnešní stále náročnější době.


Kněz dobrovolníkem v nemocnici

Nemocnice v Karlových Varech je jednou z těch, které se v této době potýkají s nedostatkem personálu. Jako dobrovolník tu na oddělení s pacienty s těžkým průběhem onemocnění covid začal pomáhat farář Romuald Štěpán Rob. Nemocným se rozhodl věnovat třicet dnů své nevybrané dovolené.


Větší Radost Charity Opava

V jedno velké staveniště se změnilo okolí nedávno přestěhovaných chráněných dílen Charity Opava. Po dokončení jednoho náročného projektu se hned vrhla na druhý, neméně náročný, aby mohla své služby poskytovat většímu množství potřebných.


Rekonstrukce baziliky ve Staré Boleslavi

Bazilika svatého Václava ve Staré Boleslavi stojí na místě, kde byl český kníže zavražděn. V současné době stále úspěšně pokračuje generální rekonstrukce celé stavby. Při provádění hrubých prací byl mimo jiné objeven původní románský portál nebo odhalen původní románský sloup. S pokračujícím podzimem se dokončují také venkovní restaurátorské práce.Z DIÁŘE

 

Plzeň, 11. listopadu

Talk show s P. Kamilem Strakem

Na online setkání s ředitelem Sekce pro mládež České biskupské konference P. Kamilem Strakem zve vysokoškolský klub Hora v Plzni. Kamil Strak promluví o svém životě a práci s mladými lidmi.


Ostrava, do 12. listopadu

Nemějte strach

Výstava na náměstí v Ostravě mapuje osudy katolické církve a jejích pastýřů v době komunistické diktatury ve střední Evropě. Lidé mohou poznat například osud kardinála Wyszyńského nebo Berana.


Hradec Králové, 12. listopadu

Století Karla Otčenáška

Sto let od narození biskupa Karla Otčenáška připomínal po celý rok spolek Saeculum. Jeho předsedkyně Ludmila Žlábková bude hostem besedy pořádané diecézním centrem pro seniory v Hradci Králové.


Dolany u Olomouce, 13. - 14. listopadu

Evangelizace v moci Ducha, …

Čtvrtý ročník konference o evangelizaci pořádá komunita Blahoslavenství a nadační fond Credo. Má název „Evangelizace v moci Ducha, v poslušnosti Slovu“ a uskuteční se online.


Nové Město nad Metují, 15. listopadu

Co s dítětem v kostele?

S přítomností dětí na bohoslužbách souvisí také mnoho praktických otázkách. Na řadu z nich ve své přednášce odpoví Hana Imlaufová z křesťanské psychologicko pedagogické poradny v Praze.


Praha, 16. listopadu

Proč Bůh stvořil koronavirus?

Přednáška kněze, teologa a žurnalisty Jakuba Jírovce bude streamovaná na youtube kanálu farnosti Praha-Stodůlky. Přednášející bude také odpovídat na dotazy diváků z chatu.Reportáže z Rome reports:

Pope Francis asks for prayers for Central America, devastated by Hurricane Eta

U.S. bishops congratulate Joe Biden and Kamala Harris for winning election


Zpravodajství

Premiéra: 10.11.2020

Výroba: 2020