I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Slezská Lilie 2020

Deset let Slezské lilie 1. část

Duchovní pořady

Premiéra: 24.11.2020

Výroba: 2020

Komponovaný retrospektivní pořad, ve kterém nás moderátoři spolu se zajímavými hosty provedou dějinami festivalu rok po roce.

Na Slezské lilii vystoupili během minulých devíti ročníků známí zahraniční interpreti z U.S.A. například John Schlitt – zpěvák legendární kapely Petra, Christafari, Glenn Kaiser Band či Divine Attraction, z Irska a Velké Británie skupiny Iona a Trip to Dover nebo John de Jong, německé duo Sea & Air, polští TGD, Male TGD, Arka Noego, Mate.O, Glyk P.I.K Trio a jiné.


Z tuzemských a slovenských umělců lze jmenovat třeba Ondřeje Brzobohatého, Timothy, Simu Martausovou, Pavla Helana, Václava Neckáře, Jaromíra Nohavicu, bratry Ebeny, Lenku Dusilovou, Dana Bártu, Voxela, Traband, Ivu Bittovou, Tomáše Kočka, Prague Cello Quartet, Hlasoplet, Safenat Paneach, Oboroh, Roman Dragoun a mnoho dalších. Prostor na festivalu pravidelně dostávají rovněž méně známí či začínající umělci: Ellen Makumbirofa, Adam Bubík, Přyvozacy, Hrozen, AmpliFire, Adobre, slovenští F6 a The Elements a další…


Neměli bychom zapomenout také na jedinečné venkovní ztvárnění muzikálů v podání herců Národního divadla Moravskoslezského Jesus Christ Superstar a Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť.


Na festivalu jsme se mohli setkat také s mnohými známými i méně známými charismatickými knězi jako jsou Josef Suchár, Petr Tavel, Libor Všetula, Marek Orjo Vácha, Zbigniew Czendlik, James Manjackal, Marian Kuffa, Vojtěch Kodet či Ladislav Heryán. Neméně zajímavé ja také zákulisí festivalu, do kterého nám pomůže spolu s pořadateli festivalu nahlédnout také jeden z prvních vystupujících na Slezké lilii, Jiří Jakubík z kapely Good Work (tehdy Paprsky).


Duchovní pořady

Premiéra: 24.11.2020

Výroba: 2020