I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

24. 11. 2020

Zpravodajství

Premiéra: 24.11.2020

Výroba: 2020

REPORTÁŽE

 

Slavnost Krista Krále ve Vatikánu

Na slavnost Ježíše Krista Krále převzali mladí Portugalci symboly Světového dne mládeže. Mši svatou ve Vatikánské bazilice celebroval papež František. Od zástupců Panamy, která byla hostitelskou zemí posledního setkání mládeže, převzala delegace mladých lidí z Portugalska kříž a mariánskou ikonu Salus Populi Romani.

 

Hospodaření církve v roce 2019

Setkání nad hospodařením katolické církve se tentokrát uskutečnilo na nádvoří pražské Nemocnice sv. Alžběty Na Slupi, kterou nově katolická církev provozuje. Rok 2019 uzavřela církev mírným ziskem, a to i díky narůstajícím výnosům sbírek. Ty však letos v souvislosti s pandemií dramaticky poklesnou.

 

Nové kliniky v Iráku

Brněnská diecézní charita pomohla vybudovat dvě kliniky v iráckém městě Sinjar (sindžár), zničeném Islámským státem. Prvního listopadu předali zástupci Charity a ministerstva zahraničí obě zařízení místní samosprávě.


70 let zvonařské dílny v Brodku u Přerova

Zvony z dílny v Brodku u Přerova znějí po celém světě včetně Japonska, Ameriky, Kanady nebo Austrálie a patří také k pražské katedrále. O malou zvonařskou dílnu v Brodku pečuje Leticie Dytrychová, která netradiční řemeslo převzala po své matce a babičce. 


Štíty a roušky Charity Opava 

Charita Opava zareagovala velmi rychle hned v prvních dnech letošní koronavirové krize. Kdo nebyl v karanténě, nebo měl zaopatřené děti, šil roušky v dílnách, ostatní pomáhali z domova. Roušky i štíty za tu dobu vylepšili a dodávají je městu, firmám nebo třeba slezské univerzitě Opava


Jak ustát partnerskou krizi

Rodinný svaz pomáhá manželům a partnerům ustát krizové situace dnešní náročné doby. Soužití si mohou páry usnadnit dodržováním čtyř základních pravidel.Z DIÁŘE

 

Velehrad, 27. a 28. listopadu

Stojanovo gymnázium

Dny otevřených dveří Stojanova gymnázia na Velehradě se přesouvají do online prostoru. V něm budou moci žáci devátých nahlédnout do školních prostor a spojit se s vedením školy, učiteli, vychovateli i studenty.


Praha, 27. - 29. listopadu

Tammím 2020

Podzimní duchovní obnovu pro mladé muže pořádá arcibiskupský seminář v Praze tentokrát online. Duchovní část programu bude přístupná veřejně, pro aktivnější zapojení je třeba se přihlásit.


Signaly.cz, od 29. listopadu

4 Adventní meetingy online

Každou adventní neděli  chce web signály.cz vytvořit živé společenství mladých. Přes aplikaci Zoom se budou moci aktivně zapojit do programu, který vytvoří modlitba, duchovní slovo a mnohé další.


Brno, do 30. listopadu

Komenský v obrazech

Moravská zemská knihovna připomíná Komenského výročí výstavou, která učence představuje jako autora děl založených na obraze. Mapuje rovněž vývoj v zobrazování samotného Komenského.


Praha, do 30. listopadu

Festival Brikcius

Devátý ročník festivalu komorní hudby probíhá pouze online. Připomíná výročí narození Johanna Sebastiana Bacha, spisovatele Jiřího Weila a básníka Karla Hynka Máchy.


Hradec Králové, od 1. prosince

Besedy s Markétou Juzovou

Centrum pro rodinu Biskupství královéhradeckého srdečně zve na online besedy s lektorkou Markétou Juzovou. První setkání bude na téma Jak mluvit s dětmi a dospívajícími o vztazích a sexualitě.

Reportáže z Rome reports:

Pope to Youth: We are what we choose. Great choices lead to a life of greatnessZpravodajství

Premiéra: 24.11.2020

Výroba: 2020