I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

1. 12. 2020

Zpravodajství

Premiéra: 1.12.2020

Výroba: 2020

REPORTÁŽE

 

Liturgie první neděle adventní

Liturgii první neděle adventní sloužil papež František spolu se třinácti novými kardinály. V homilii vyslovil papež František varování a nové kardinály upozornil, že křesťan musí být stále na pozoru, aby neupadl v pokušení usilovat o slávu za každou cenu.

 

Advent v době pandemie

Po nedělní společné modlitbě Anděl Páně a požehnání věnoval papež František jako obvykle pozornost aktuálnímu dění ve světě. Tentokrát upozornil na přírodní katastrofy, které ničí Střední Ameriku.

 

Advent v brněnské diecézi

Biskupství brněnské a jeho centra připravily také pro letošní adventní dobu pestrý program pro všechny generace.


Ekumenická slavnost pro Otcův dům

V komorním duchu křesťanských shromáždění doby koronavirové se v evangelickém sboru na Vinohradech konala online přenášená ekumenická bohoslužba. Připravilo ji Středisko humanitární a rozvojové spolupráce Diakonie Českobratrské církve evangelické spolu s duchovními čtyř církví.


Adventní svíce

Netradiční adventní věnec v podobě vitráží farních oken v Ostravě Svinově může být návodem, jak prožít předvánoční čas. Prezident charity ostravsko-opavské diecéze i jeho soused, biskup olomoucké diecéze Církve československé husitské, k němu připojují svá přání.


Dostupnost bydlení

Česká biskupská konference a Charita pozvaly novináře na tiskovou konferenci do zahrady pražského charitního hotelu Marianeum. Seznámily je s výsledky sociologického průzkumu o dostupnosti bydlení. Obě instituce ho zadaly výzkumné agentuře Median.


Fandi mámám

Projekt „Fandi mámám“ už téměř pět roků poskytuje materiální pomoc matkám samoživitelkám a jejich dětem. Pomáhá podle jejich konkrétních potřeb a přání, od plenek přes aktovku do školy až třeba po dětské kolo. Aktuálně se na zakladatelky projektu obrací stále více maminek, které se v době koronaviru dostaly do existenčních problémů.
Z DIÁŘE

 

Olomouc, 3. prosince

Slavnost a slavení v lidské společnosti

Hostem prosincového Setkání u studny v Olomouci bude P. Milan Palkovič z Velkých Losin. Působí jako průvodce Svatou zemí a dohlíží na kvalitu mešního vína v arcibiskupských sklepích.


Praha, 5. prosince 

Duchovní obnova pro manželské páry

K zastavení na začátku adventu jsou zvány manželské páry do Pastoračního střediska v Praze - Dejvicích. Duchovní obnovou bude provázet převor řádu karmelitánů P. Petr Glogar.

 

Kroměříž, 5. prosince

Den otevřených dveří

Arcibiskupské gymnázium v Kroměříži se zájemcům o studium představí online. Videa přiblíží aktivity a prostory školy, bude možné i setkání s jejím vedením, školním kaplanem a dalšími zaměstnanci.


Broumov, do 6. prosince

Sympozium ilustrace

Pět významných českých ilustrátorů a jeden zahraniční host se účastní Sympozia ilustrace v broumovském klášteře. Všichni se na závěr představí ve vernisáži formou videa.


Třeboň, 6. prosince

Bohoslužby na náměstí

Shromáždění se mší svatou se konají v neděli u mariánského sloupu na náměstí v Třeboni. Pořadatelé tak chtějí připomenout poselství Adventu ve společenství lidí dobré vůle.


Olomouc, 7. prosince

Beethoven, Martinů, Dvořák

Benefiční koncert v Olomouci připomene významná jubilea tří hudebních velikánů: Beethovena, Martinů a Dvořáka. V Arcibiskupském paláci bude hrát Trio Martinů, koncert bude přenášen online.

Reportáže z Rome reports:

Pope to new cardinals: We must be careful not to fall into the temptation of pursuing fame

Pope Francis gives three tips for living Advent season during the pandemicZpravodajství

Premiéra: 1.12.2020

Výroba: 2020