I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

19. 1. 2021

Zpravodajství

Premiéra: 19.1.2021

Výroba: 2021

REPORTÁŽE

 

Nedělní modlitba Anděl Páně

V promluvě před mariánskou modlitbou Anděl Páně papež komentoval nedělní evangelium. Zdůraznil, že každé Boží povolání je iniciativou Jeho lásky.


Humanitární projekty pro děti

Toto jedinečné místo v Ghaně se nazývá „Nazaret, domov pro Boží děti“. Řádová sestra Therese Stan tady poskytuje útočiště dětem se zdravotním postižením. Obyvatelé ghanských měst totiž obviňují děti s hendikepem z čarodějnictví. To se stalo i Sarah, která má potíže s mluvením.

 

Týden modliteb za jednotu křesťanů

Osmnáctého ledna začal Týden modliteb za jednotu křesťanů. Jeho texty pro letošní rok připravila komunita ze švýcarského Grandchamp. Ta se věnuje prohlubování modlitby, smíření a tématu jednoty církve i celé lidské rodiny.


Vlny solidarity s uprchlíky v Řecku

Deky, spacáky, stany, svítilny a další potřebné věci putují díky iniciativě Vlny solidarity do vyplaveného uprchlického tábora Karatep na řeckém ostrově Lesbos.


Uctění památky Jana Palacha

Před dvaapadesáti lety se v Praze upálil student Jan Palach, aby vyburcoval tehdejší společnost ze lhostejnosti. Svým prorockým činem se trvale zapsal do povědomí lidí nejen v naší zemi. I v době protipandemických omezení jeho památku připomněla bohoslužba v kostele Československé církve husitské na Staroměstském náměstí.


Den památky Jana Palacha v Brandýse

Čin Jana Palacha si každoročně připomínají také mladí lidé v Brandýse nad Labem. Letos připravili prostou působivou výstavu v zámeckém parku. Dali tak lidem příležitost připomenout si studenta, který dodával odvahu svým souputníkům a je inspirací také nám.


Zdravotní klauni v době kovidové

Zdravotní klauni nosí radost všude, kde je třeba, a to i v době koronavirové. Navštěvují děti v nemocnicích i osamělé seniory v sociálních zařízeních. Nově nabízejí své klauniády volně ke stažení také na internetu.
Z DIÁŘE

 

Příbor, od 19. ledna

O svícení v minulosti

Fotografie a předměty z muzejních sbírek jsou vystaveny za okny Piaristického kláštera v Příboře. K vidění je rovněž rekonstrukce historických technik rozdělávání ohně.


Praha, 21. ledna

Patřit k církvi

Proč dnes patřit k církvi a co náležení k ní pro křesťana znamená? Tyto a mnohé další otázky i odpovědi na ně zazní v přednášce a besedě na youtube kanálu Dominikánská 8.


Olomouc, 21. ledna

Tříkrálový koncert

Koncert ve dvoraně Arcibiskupského paláce v Olomouci bude poděkováním hrdinům, kteří denně nasazují své životy v boji proti koronaviru. Díla klasiků zazní na YouTube a webu města.


České Budějovice, 22. ledna

Virtuální setkání křesťanských církví

Na virtuání sekání křesťanů různých církví zve pastorační středisko v Českých Budějovicích. V živém vysílání na YouTube zazní duchovní slovo a modlitba jejich zástupců.


Salzburg, 27. ledna

Výročí narození W. A. Mozarta

Před 265 lety se v Salzburgu narodil Wolfgang Amadeus Mozart. Posledním dílem autora více než šesti set skladeb duchovních i světských je nedokončené Requiem.


Ostrava, do konce února

Nezapomenutelné klíčové okamžiky

Výstava „Ostrava v roce 2020 aneb Nezapomenutelné klíčové okamžiky“ je k vidění ve foyer ostravské Nové radnice. Vystaveno je 55 fotografií sedmi ostravských autorů.

Reportáže z Rome reports:

Pope at Angelus asks support for Week of Prayer for Christian Unity

Children raise $17 million for relief projects

Zpravodajství

Premiéra: 19.1.2021

Výroba: 2021