I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

26. 1. 2021

Zpravodajství

Premiéra: 26.1.2021

Výroba: 2021

REPORTÁŽE

 

Nedělní modlitba Anděl Páně

V nedělním poledni vybídl papež k modlitbě za šestačtyřicetiletého nigerijského bezdomovce. Zemřel zimou nedaleko Vatikánu.


Tragické neštěstí v Madridu

V telegramu zaslaném madridskému arcibiskupovi kardinálu Carlosu Osorovi vyjadřuje papež František zármutek nad zřícením farní budovy v centru města. Oběti neštěstí svěřuje Pánovu milosrdenství a vyjadřuje svou blízkost a lásku „všem dětem milovaného španělského národa”.

 

Ocenění filmu Den hněvu

Přes opatření proti šíření koronaviru se konal 11. ročník Mezinárodního katolického filmového festivalu Mirabile Dictu a byly také vyhlášeny nejlepší filmy. Nejvyšší cenu získal polský film Den hněvu… Vypráví příběh Žida v okupovaném Polsku, který se snaží ukrýt před nacistickým pronásledováním v katolickém klášteře.


Pouť za jednotu křesťanů na Velehradě 

V bazilice Nanebevzetí Panny Marie a svatých Cyrila a Metoděje na Velehradě se uskutečnila pouť za jednotu křesťanů. Slavnostní bohoslužbu celebroval pomocný biskup olomoucký Antonín Basler. Po ní se kněží společně modlili v kapli Matky křesťanské jednoty.


Adopce na dálku

Ani uplynulý náročný rok nezabránil mnoha lidem konat dobro a nezištně pomáhat druhým. Třeba i na druhém konci světa. Jednou z nich je Dana Mičolová z valašského Zubří, která si na dálku adoptovala indického chlapce studujícího na kněze.


Zakončení Tříkrálové sbírky

Do 24. ledna mohli dárci přispívat do kasiček Tříkrálové sbírky, které byly rozmístěny na veřejných místech. Více o průběhu letošní poněkud neobvyklé sbírky jsme se dověděli v brněnské Diecézní charitě.


Křesťanská internetová xtelevize

Na internetu je možné najít zajímavé pořady křesťanské xtelevize. V jednom z posledních dílů se objevily také tváře známé z televize Noe, která ve vysílání xtelevize zanechala od počátku nesmazatelnou stopu.


Welcome scéna Hradeckého slunovratu

V Hradci nad Moravicí vyhlásili organizátoři Hradeckého slunovratu výsledky konkurzu kapel na letošní Welcome scénu, na které má velký podíl například také Radio Proglas nebo Letní filmová škola Uherské Hradiště.Z DIÁŘE

 

Plzeň, 25. - 31. ledna

Po stopách Dona Boska

Na stezku po stopách Dona Boska zve Salesiánské středisko mládeže v Plzni. Na začátku trasy před hlavním vchodem do střediska jsou k dispozici další informace, mapa se stanovišti a list s úkoly.


Olomouc, 1. – 5. února

Blok expertů

V bloku expertů se rozdělí sedm přednášejících o své zkušenosti z terénní charitní práce v zahraničí. Ke sledování přednášek je zvána i odborná a laická veřejnost, pro studenty bude i workshop.


Dubné, 2. února

Blahoslavený Karel I.

Online cyklus České nebe z kostela v Dubné pokračuje. Tentokrát teolog prof. Martin Weis přiblíží osobnost a význam posledního českého krále a císaře blahoslaveného Karla I.


Hradec Králové, 2. února

Jak poznat pravou lásku?

Na další online přednášku s besedou zve mladé lidi Centrum pro rodinu biskupství královehradeckého. Tématem hledání opravdové lásky bude provázet Markéta Juzová.


Brno, 5. února

100 let od narození Josefa Pukla

Nejen brněnská diecéze si připomíná sto let od narození varhaníka Josefa Pukla. Hrával při bohoslužbách v mnoha kostelích a často doprovázel chrámové sbory. Více než třicet roků byl diecézním organologem.


Olomouc, 6. února

Fatimská první sobota

Fatimské první soboty v klášterním kostele dominikánů v Olomouci nabízejí pravidelná setkávání s Matkou Boží. Program začíná modlitbou růžence, po ní následuje mše svatá.

Reportáže z Rome reports:

Pope mourns death of homeless man who died due to cold weather in Rome

Pope Francis prays for victims of Madrid church explosion

Film about a persecuted Jew in Poland wins Mirabile Dictu award
Zpravodajství

Premiéra: 26.1.2021

Výroba: 2021