I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

9. 2. 2021

Zpravodajství

Premiéra: 9.2.2021

Výroba: 2021

REPORTÁŽE

 

Papežova modlitba za Myanmar

Po nedělní modlitbě Anděl Páně upozornil papež František na politickou situaci v Myanmaru. Vyjádřil znepokojení nad tamním vojenským převratem a ujistil obyvatele o duchovní blízkosti, modlitbě a solidaritě. Připomněl také svou návštěvu této asijské země.


Setkání papeže s diplomaty

Při tradičním setkání s diplomaty akreditovanými u Svatého stolce papež varoval před „vzdělávací katastrofou“, kterou pandemie uvedla do pohybu: Školy se zavřely a distanční výuka se stala normou. A studenti bez počítače nebo přístupu na internet tak nemohou studovat.

 

Online bohoslužby

Někteří studenti biskupského gymnázia v Ostravě, kteří jsou členy školního videokroužku, jsou zároveň ministranty v porubské farnosti. Těžko se divit, že z toho všeho vznikly online přenosy bohoslužeb


Tříkrálová sbírka 2021

Tři krále, ještě k tomu zpívající, jsme letos nikde potkat nemohli. Některé Charity však hledaly cestu, jak zpřístupnit lidem Tříkrálovou sbírku nejen online, ale také přes klasické pokladničky


Šikmý kostel v Karviné

U kostela sv. Petra z Alkantary lidé stále vzpomínají na dětství v dnes už neexistující Karvinné. Šikmý kostel dal název bestseleru Karin Lednické a nově pro něho můžete hlasovat v anketě cestovního ruchu Moravskoslezského kraje v kategoriích Nejsvětovější místo a Neobjevený skvost.


Asociace nestátních otevřených památek

V arcibiskupském zámku v Kroměříži byla podepsána zakládací listina Asociace nestátních otevřených památek. V budoucnu bude zastupovat zájmy měst a obcí, neziskových organizací, církevních subjektů nebo soukromých majitelů, kteří tyto památky vlastní.
Z DIÁŘE

 

Ostrava, 11. února 

Vondráček, Svárovský a Rachmaninov

Pianista Lukáš Vondráček přednese pod taktovkou dirigenta Leoše Svárovského Rachmaninovův Klavírní koncert č. 2. Živě bude na facebooku a YouTube kanále Janáčkovy filharmonie.


Ostrava, od 12. února

Online novéna

Novéna před liturgickou památkou bl. Richarda Henkese spojí ve společné modlitbě farnosti v České republice a Polsku. Novénu zahájí v Ostravě biskup Martin David.


Přeštice, 15. února

Výročí narození Josefa Hlávky

Před 190 lety se v Přešticích narodil Josef Hlávka, architekt a mecenáš. Jím postavená biskupská rezidence v Černovicích je součástí světového kulturního dědictví UNESCO.


Dubné, 16. února

Ctihodný Martin Středa

Z kostela v Dubné pokračuje cyklus online přednášek České nebe. Prof. Martin Weis tentokrát přiblíží osobnost jezuity Martina Středy, který podle legendy zachránil Brno před švédskými vojsky.


Svatá Hora, 20. února

Malá postní duchovní obnova

Malou postní duchovní obnovu v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Svaté Hoře povede redemptorista P. Jan Kuník. Začne katechezí a kající pobožností, na závěr bude mše svatá.


Šaštín, 20. února

Online pouť zamilovaných

Účast na slovenské pouti zamilovaných bude možná prostřednictvím YouTube kanálu baziliky v Šaštíně. Program nabídne besedy, hudbu i soutěž, mši svatou v bazilice bude slavit biskup Josef Haľko.
Reportáže z Rome reports:

Pope Francis prays for Myanmar and for unaccompanied migrant children

Pope warns ambassadors of “educational catastrophe” caused by Covid-19

Zpravodajství

Premiéra: 9.2.2021

Výroba: 2021