I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

23. 2. 2021

Zpravodajství

Premiéra: 23.2.2021

Výroba: 2021

REPORTÁŽE

 

Nedělní modlitba Anděl Páně

Pěkné počasí přivedlo na Svatopetrské náměstí v nedělní poledne na tisíc poutníků. V promluvě před modlitbou Anděl Páně se papež zamyslel nad existencí pokušitele.


Křížová cesta

Popeleční středou začala postní doba, čas přípravy na velikonoce. Čas k modlitbě a rozjímání během křížové cesty. V poslední době se křížové cesty opět vracejí z kostelů do přírody podobně jako ta, kterou ve starobělském lese postavily ostravské městské lesy.

 

Diecézní centra života mládeže

Osobní setkání mladých lidí v Diecézních centrech života mládeže nahrazuje v době pandemie většinou jen online program. Centra se však stále připravují na návrat k „normálu“ a vedle videí a sociálních sítí připravují také řádný program.


Rozloučení s Janem Sokolem

Se zesnulým filosofem, pedagogem, signatářem Charty 77, bývalým poslancem a ministrem školství Janem Sokolem se v kostele svaté Markéty v Břevnově mohla rozloučit pouze nejbližší rodina. Svým neokázalým způsobem profesor Sokol formoval životy tisíců lidí.


Zemřel P. Miloslav Šiffel

Ve věku nedožitých 67 let zemřel duchovní správce farnosti Hradec Králové – Pouchov P. Miloslav Šiffel.


O šikmém kostele ze šikmého kostela

Další zajímavá akce festivalu Hradecký slunovrat proběhla v šikmém kostele svatého Petra z Alkantary v Karviné. Přímo na místě činu moderoval Ivo Mludek online besedu o knize Šikmý kostel spisovatelky Karin Lednické.
Z DIÁŘE

 

Praha, 24. února

Vzpomínka na oběti komunismu

V předvečer výročí komunistického převratu z roku 1948 připomene oběti režimu setkání u pomníku na pražském Újezdě. Pořadatelé zvou k symbolické účasti zapálením svíčky doma.


Vítkov, 25. února

Výročí sebeupálení Jana Zajíce

Student Jan Zajíc se upálil na protest proti nástupu normalizace v naší zemi po okupaci vojsky Varšavské smlouvy. Vítkov si svého rodáka připomíná u jeho hrobu a udílením Ceny Jana Zajíce.


České Budějovice, 26. února

Evropská konference o duchovnosti, …

Evropská konference o duchovnosti, etice a sociální práci bude na Teologické fakultě Jihočeské univerzity. Cílem je otevřít prostor pro dialog o vztahu sociální práce, duchovnosti a etiky.


Tišnov, od 28. února

Tišnov očima malířů

Výstava Tišnov očima malířů představí minulé i současné tvůrce, pro které je toto město motivem i inspirací. Obrazy vystavené ve výlohách obchodů a institucí doplní medailonky autorů.


Dubné. 2. března

Klement Maria Hofbauer

Přednášky prof. Martina Weise v cyklu České nebe pokračují na webu dubne.cz.

Tentokrát představí redemptoristu Klementa Mariu Hofbauera. Rodák z Tasovic je patronem cukrářů a pekařů.


Příbor, do 14. března

Jak se zpracovával len

„Procházkovou“ výstavu v Příboře o zpracování lnu v minulosti tvoří dvanáct panelů s fotografiemi a doprovodnými texty. Čtyřkilometrová výstavní trasa vede zajímavými místy historického města.
Reportáže z Rome reports:

Pope Francis: Don’t dialogue with the devil nor with temptation

Zpravodajství

Premiéra: 23.2.2021

Výroba: 2021