I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

25. 2. 2021

Zpravodajství

Premiéra: 25.2.2021

Výroba: 2021

REPORTÁŽE

 

Lidská práva v době pandemie

Na širokou oblast lidských práv se v online vystoupení v Radě OSN zaměřil šéf vatikánské diplomacie. Jak řekl, lidská práva musejí být dodržována i v době opatření prováděných s cílem zajistit veřejné zdraví.


Obnova zničeného Mosulu

„Oživení ducha Mosulu“ je projekt UNESCO na obnovu města zničeného Islámským státem za války v roce 2014. Sedmého března Mosul navštíví papež František.

 

Papežova kondolence k atentátu v Kongu

Papež František vyjádřil zármutek nad „tragickým atentátem v Demokratické republice Kongo”. Při útoku na konvoj OSN zemřeli „mladý italský velvyslanec Luca Attanasio, třicetiletý italský karabiník Vittorio Iacovacci a jejich konžský řidič Mustafa Milambo“.


Nové varhany pro kostel sv. Ducha

Moderní kostel svatého Ducha vyrostl před lety v Ostravě-Zábřehu. Dodnes nemá klasické varhany, a tak přišel čas na změnu.


Hospic svaté Alžběty v Brně

Část kláštera Alžbětinek v Brně bude sloužit jako pobytová odlehčovací služba v rámci hospice sv. Alžběty. Rozsáhlá přestavba se chýlí k zdárnému konci.


Mezinárodní vězeňské společenství

Mezinárodní vězeňské společenství pomáhá všem, kterých se dotkl zločin, obětem, odsouzeným i zločinem zasaženým rodinám. Svůj nový program Budování mostů představila tato křesťanská organizace v rámci Evropského dne obětí zločinů 22. února.


Fotosoutěž Můj svět

Život kolem nás, portrét a jak to vidím já. Tři kategorie fotosoutěže Můj svět, vyhlašované už tradičně Charitou Opava, opět naplnili svými pohledy na svět lidé z celé republiky.


Brněnská tisková misie

Brněnská tisková misie už skoro třicet roků šíří biblické poselství evangelia, a to hlavně prostřednictvím tiskovin, videí a drobných předmětů.
Z DIÁŘE

 

Online, 27. února

Sobotní škola

Sobotní školu pořádají misionáři obláti kvůli pandemii výhradně online. Je příležitostí pro dospělé i dospívající, jak posílit vlastní víru intelektuálně i zkušenostmi.


Praha, 28. února

Modlitba za národ

Poslední únorovou neděli odpoledne pokračuje tradice online Modlitby za národ. Připojit se k ní je možné na facebooku pražského arcibiskupa kardinála Dominika Duky.


Hradec Králové, 4. března

S úctou o početí

Cyklus besed Centra pro rodinu Biskupství královéhradeckého uzavře povídání nejen o početí. Online přednáška Markety Juzové je určena snoubencům, manželům a starší mládeži.

 

Svatá Hora, 6. března

Malá postní duchovní obnova

Na malou postní duchovní obnovu zvou redemptoristé do baziliky Nanebevzetí Panny Marie na Svaté Hoře. Povede ji P. David Horáček. Je třeba přihlásit se předem.


Olomouc, 6. března

Fatimská první sobota

Na další z pravidelných setkání s Matkou Boží zvou olomoučtí dominikáni. Fatimská první sobota v klášterním kostele Neposkvrněného početí Panny Marie začne modlitbou růžence, na ni naváže mše svatá.


Brno, do 5. dubna

Podoby, otisky, obrazy

Tvořivé dílny pokračují v Diecézním muzeu v Brně. Nové téma souvisí s postní dobou, má název „Podoby, otisky, obrazy“. Podle organizátorů je hlavní proces tvoření, nikoliv samotný výtvor.
Reportáže z Rome reports:

Pope Francis: Don’t dialogue with the devil nor with temptation

Christians and Muslims rebuild Mosul, city destroyed by ISIS

Pope expresses sorrow for death of Italian ambassador killed in attack in DR Congo

Zpravodajství

Premiéra: 25.2.2021

Výroba: 2021