I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

9. 3. 2021

Zpravodajství

Premiéra: 9.3.2021

Výroba: 2021

REPORTÁŽE

 

Mše svatá v Írbilu

Za jeho návštěvu mu děkovaly tisíce účastníků bohoslužby. Na pódiu byla socha Panny Marie, viditelně poškozená teroristy Islámského státu. Papež poděkoval místní církvi za to, že hlásá „úžasnou moudrost kříže, šíří Kristovo milosrdenství a odpuštění“.


Tisková konference při návratu z Iráku

Při letu z Bagdádu do Říma odpovídal papež František na dotazy přítomných novinářů. Byl spokojený a mluvil i o svých dalších plánech.

 

Pomoc v Tanzanii

Kněz Jan Kotík s přáteli pomáhá každoročně v Tanzanii v diecézi Ifakara se stavbou školy a dalšími projekty.


Host Katolické univerzity v Ružomberku

V průběhu akademického roku umožňuje katedra žurnalistiky Katolické univerzity v Ružomberku studentům setkat se s pracovníky různých médií. Kvůli protipandemickým omezením letos na jejich dotazy odpovídal šéfredaktor portálu aktuality.sk Peter Bardy pouze online.


Zdravotní klauni dnes

I v současné době navštěvují zdravotní klauni většinu nemocnic. Od jejich vedení dostali jasný signál, že je v náročné době chtějí mít po boku. Mimo jiné mají velmi přísný hygienický kodex. A pro místa, kam se opravdu nedostanou, připravili speciální programy, třeba virtuální klauniády.


Nové album Lubomíra „Bužma“ Khýra

Lubomír Bužma Khýr, Steve Wonder z prajzske, se nezalekl ani svého zrakového hendikepu ani kovidového šílenství. Téměř rok bez publika na živých koncertech využil bluesman Bužma k práci ve studiu a zanedlouho tak budeme mít možnost užít si jeho hudbu na albu Holčovice.


Poděkování velvyslankyň papeži Františkovi

Patnáct velvyslankyň při Svatém stolci spojilo své síly a k Mezinárodnímu dni žen natočilo video. Odkazují v něm na papežovy reformy, které mají dát ženám v církvi významnější roli.
Z DIÁŘE

 

Hradec Králové, 11. března

Očkování proti Covid-19

Diecézní centrum pro seniory v Hradci Králové připravilo besedu na téma Očkování proti Covudu-19. Na otázky bude online odpovídat lékař a poslanec Vít Kaňkovský.


Dubné, 16. března

Čtrnáct pražských mučedníků

Na webu dubne.cz pokračuje cyklus přednášek prof. Martina Weise, tentokrát na téma Čtrnáct pražských mučedníků. Františkánští řeholníci byli zavražděni před 410 lety.


Hradec Králové, 16. – 18. března

Obraz života svatého Josefa …

Centrum pro seniory v Hradci Králové zve na duchovní obnovu na téma: Obraz svatého Josefa v našem životě. Online ji povede vedoucí Centra pro rodinu, kandidát jáhenství, malíř a cestovatel Andy Loos.


Česká republika, 17. března

Mše svatá za oběti pandemie

Každá země Evropy slaví v jeden den postní doby mši svatou za oběti pandemie. V České republice bude hlavním celebrantem pomocný biskup Zdenek Wasserbauer a kazatelem P. Stanislav Přibyl.


Olomouc, do 4. dubna

Zakrytí sněhem

Při umělecké intervenci v  kostele Panny Marie Sněžné v Olomouci byl zakryt oltářní obraz. Výtvarník Jan Jemelka vytvořil pro tento účel dílo nazvané Zakrytí sněhem. K vidění bude do Velikonoc.


Vsetín, od 3. března

Vzpomínka na Michaela Toneta

V březnu před 150 lety zemřel zakladatel nábytkářské firmy a tvůrce slavných židlí Michael Thonet. Jeho životní příběh a působení na Vsetínsku přibližuje web Muzea regionu Valašsko.
Reportáže z Rome reports:

Pope celebrates Mass in Erbil: “Iraq will always remain with me, in my heart”

Pope Francis: With my 84 years, this trip has been more tiring than others

Ambassadors to the Holy See make video to thank Pope Francis for supporting womenZpravodajství

Premiéra: 9.3.2021

Výroba: 2021