I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Chaplin v lázních

Zábava

Premiéra: 15.5.2021

Výroba: 1917

Pořad nelze z licenčních důvodů vysílat na internetu.

Hlavní hrdina (Charlie Chaplin) je přivezen na invalidním vozíku k lázeňské budově. Ukazuje se, že důvodem takového druhu dopravy není nemoc či zranění ale opilost. Vstane z vozíku a málem spadne do kašny s léčivou vodou; při vstupu do budovy se jako téměř nepřekonatelná překážka jeví otočné dveře. Zde má i první konflikt s velkým vzteklým mužem s nohou v sádře. Při pokusu projít skrze otočné dveře mu tam zasádrovaná noha několikrát bolestně uvízne, na čemž má opilcova nešikovnost nemalý podíl.

Poslíček Charliemu doručí na pokoj objemné zavazadlo, které je plné lahví nejrůznějšího alkoholu. Poté dorazí i jeden ze zřízenců lázeňského domu a nabízí Charliemu prohlídku areálu s ukázkami možných procedur. Přivádí ho ke kašně s léčivou vodou a nabízí mu doušek z plechového hrnku. Charlieho však více zajímá vedle sedící žena a hrnek s léčivou vodou nenápadně vylévá do klobouku. Zřízenec však jeho trik zakrátko prohlédne a donutí Charlieho se opravdu napít; tomu ovšem doušek léčivé vody způsobí nemalý šok a úprkem míří do svého pokoje, aby si mohl spravit chuť ze zásob ve svém kufru.

Posilněn alkoholem přichází Charlie do společenské místnosti v přízemí. Zde se znovu střetne s obřím mužem, který si neobratně namlouvá jednu z rekreantek. Charliemu se dívka líbí také a po mírném pošťuchování se vzteklým obrem ho raději majitel lázní odvede do masérny. Majitel také záhy objeví, že jeho zaměstnanci objevili kufr s lahvemi v pokoji a že jsou v poněkud podroušeném stavu. Nařídí všechen alkohol vylít, což opilý zřízenec provede tím způsobem, že nahází všechny láhve z okna do kašny s léčivou vodou.

Díky tomuto činu je po chvilce celé osazenstvo lázeňského domu opilé. Charlie slíbil dívce, že přestane pít a ta mu radí, že mu v tom může pomoci léčivá voda. Charlie se ošívá ale pak ochutná a rázem není k zastavení, „léčivá voda“ mu opravdu zachutná a pije hrnek za hrnkem. Po chvíli je namol a rozzlobená dívka odchází. Charlie vrávorá za ní, znovu se zamotá do otočných dveří. Potřetí se dostane do konfliktu s velkým mužem se sádrou na noze a ten nakonec skončí v kašně.

Dalšího rána mají všichni lázeňští hosté kocovinu. Dívka vyhledá Charlieho a omlouvá se mu; nevěděla, že je kašna plná alkoholických likérů. Charlie opět slíbí, že pití zanechá a oba zamilovaní odcházejí ruku v ruce. Ovšem Charlie se na svou milou dívá tak upřeně, že nakráčí rovnou do kašny...
Zábava

Premiéra: 15.5.2021

Výroba: 1917

Pořad nelze z licenčních důvodů vysílat na internetu.