I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Chaplin ve filmovém ateliéru

Zábava

Premiéra: 22.5.2021

Výroba: 1916

Pořad nelze z licenčních důvodů vysílat na internetu.

David je pravou rukou kulisáka Goliáše ve filmovém ateliéru, ale ve skutečnosti musí veškerou práci zvládat sám a ještě svému línému šéfovi posluhovat. Při spěšné přípravě scény se Davidovi několikrát podaří porazit stativ kamery připravené k filmování, čímž přivádí kameramana k záchvatu zuřivosti.
Po mnoha peripetiích je scéna konečně přichystána a je čas na svačinu. Zatímco Goliáš spořádá obrovské množství koláčů, tak na Davida zbyl jen suchý chleba. Podaří se mu alespoň nenápadně ukusovat z pečínky, na které si pochutnává vedle sedící herec. David je pověřen, aby obsluhoval propadliště na jevišti. Na výstřel z pistole ho má za pomocí páky otevřít. Ovšem pistole selže, což vede k sérii nedorozumění, po které v propadlišti skončí Goliáš, herci i samotný režisér. David se mezitím sblíží s novým pomocníkem, ve kterém pozná půvabnou dívku. Goliáš nevěřícně zírá, jak se dva jeho pomocníci líbají a posměšným tancem dá jasně najevo, co si o tom myslí.
Na řadu přichází natáčení komické dortové bitvy. Oba herci, kteří v ní účinkují, jsou však velmi nepřesvědčiví a nedokáží se trefit dortem do obličeje protivníka. Režisér tedy pověří Davida s Goliášem, aby odehráli výstup místo nich. Goliáš má uhýbat a David má být zasažen dortem. Ve skutečnosti však vše dopadne naopak, David má skvělou mušku a dokáže se obratně vyhýbat, a tak je po chvíli Goliáš celý od šlehačky. To ho pochopitelně rozčílí a hraná dortová bitva přeroste v bitvu opravdovou, která naruší i vedle probíhající natáčení historického filmu.
Stávkující komparzisté mezitím chystají pomstu, přivalí soudky s dynamitem a chtějí studio vyhodit do povětří. Dívka se jim v tom snaží zabránit, ale jeden soudek s dynamitem se zakutálí do odkrytého propadliště. Do propadliště spadne i šlehačkou zaslepený Goliáš. Dojde k výbuchu a na pozadí zničeného studia se u hromady trosek David s dívkou vášnivě líbají.

Zábava

Premiéra: 22.5.2021

Výroba: 1916

Pořad nelze z licenčních důvodů vysílat na internetu.