I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

13. 4. 2021

Zpravodajství

Premiéra: 13.4.2021

Výroba: 2021

REPORTÁŽE

 

Mše svatá z neděle Božího milosrdenství

Papež František slavil mši svatou z neděle Božího milosrdenství v římském kostele Svatého ducha. Kostel Svatého ducha in Sassia je svatyní Božího milosrdenství. Je v něm obraz Ježíše, jak se zjevil svaté Faustině Kowalské. Vidění polské řeholnice ji přivedlo k hlubšímu porozumění Božímu milosrdenství.


Velikonoční Daránek dětem

Charita stojí vždy na straně rodin s dětmi v tíživé situaci, obětí domácího násilí i mládeže ve vyloučených lokalitách. Organizuje pomoc,ale také informuje a je tam, kde je třeba. Nic by však nešlo bez podpory lidí. Letos poprvé přišel na pomoc také velikonoční Daránek.


Diakonie pomáhá

Před hasičskou stanicí v Kamýku nad Vltavou bylo o víkendu rušno. Předávalo se tu nové technické vybavení, které zdejší Sbor dobrovolných hasičů dostal od Diakonie českobratrské církve evangelické v rámci už šest roků trvajícího projektu Odolná obec.


Nový kostel v Brně - Lesné

Kostel blahoslavené Marie Restituty v Brně-Lesné má nové lavice. Zájem veřejnosti o novou stavbu a dění v ní je veliký.


Svatováclavský hudební festival

Svatováclavský hudební festival měl loni štěstí, že se mu podařilo odehrát všechny plánované koncerty. Hudební výlety, které také organizuje, už však proběhnout nemohly. Lidé kolem festivalu tak kromě práce na přípravách letošního ročníku začali vysílat také na vlastním YouTube kanálu


Mezinárodní sympozium o teologii kněžství

Kořenům kněžství se bude věnovat mezinárodní sympozium ve Vatikánu, naplánované na únor příštího roku. Pořadatelem je Kongregace pro biskupy.
Z DIÁŘE

 

YouTube E-církev.cz, 14. dubna

Církve a LGBT: zkušenosti ze zahraničí

Tématem online diskuse náměstka seniora Českobratrské církve evangelické se zástupci zahraničních církví bude vztah jejich církví ke gayům a lesbám. Dotazy mohou pokládat i účastníci chatu.


Plzeň, 14. dubna

Zahájení sezóny v Meditační zahradě

Návštěvní sezónu v Meditační zahradě s Památníkem obětem zla v Plzni Doudlevcích zahájí její odemykání a slavnostní vysazení nového keře. Sezóna potrvá do poloviny října.


Ostrava, 15. dubna

Manipulace a jak se jí bránit

Tématem virtuální přednášky z cyklu ostravské Akademie pro třetí věk bude Manipulace a jak se jí bránit. Hostem bude psycholog, pedagog a kněz P. Pavel Moravec.


Marktl, 16. dubna 1927

Narození Josepha Ratzingera

Před 93 lety se v bavorském městečku Marktl narodil Joseph Ratzinger, dnes emeritní papež Benedikt XVI. V červnu uplyne sedmdesát let od jeho kněžského svěcení.


Česká republika, 18. dubna  

Mezinárodní den památek a sídel

K Mezinárodnímu dni památek a sídel se tradičně připojuje i Česká republika. Pestrý program včetně vyhlášení Historického města roku je odložen na červen, zatím jsou známy krajské nominace.


Dubné, 20. dubna

Boží služebník Josef Beran

V další přednášce cyklu České nebe přiblíží prof. Martin Weis osobnost Božího služebníka Josefa Berana, arcibiskupa pražského. Živé vysílání bude na webu dubne.cz.Reportáže z Rome reports:

Pope Francis celebrates mass at the church of Divine Mercy

Vatican to host ambitious conference on the theological foundations of priesthoodZpravodajství

Premiéra: 13.4.2021

Výroba: 2021