I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

11. 5. 2021

Zpravodajství

Premiéra: 11.5.2021

Výroba: 2021

REPORTÁŽE

 

Nedělní modlitba s papežem Františkem

Po nedělní modlitbě Regina Coeli vyzval papež křesťany k modlitbám za mír v Jeruzalémě. Kvůli zamýšlenému vystěhování Palestinců z jedné z jeruzalémských čtvrtí narůstají ve městě jejich násilné protesty.


Přísaha nových rekrutů Švýcarské gardy

Třicet čtyři nových členů Švýcarské gardy složilo přísahu věrnosti papeži Františkovi a jeho nástupcům. Slavnost se koná tradičně 6. května na památku 147 vojáků, kteří položili svůj život za Klementa VII. při plenění Říma v roce 1527. Při audienci pro nové gardisty a jejich rodiny jim papež František poděkoval za pracovitost, profesionalitu a oddanost.


Rok svaté Ludmily

Tisková konference na Arcibiskupství pražském představila aktivity letošního Roku svaté Ludmily a Národní pouti na Tetín, kde byla česká kněžna a babička svatého Václava před 1100 lety zavražděna. Konference se zúčastnili zástupci arcibiskupství, spolku Svatá Ludmila 1100 let a členové Sdružení sv. Ludmily na Tetíně.


Slezská diakonie v Komorní Lhotce

V Komorní Lhotce se před více než sto lety začala psát historie Slezské diakonie. Jejím prvním zařízením byl domov Betezda, tedy Dům milosrdenství. Už několikrát prošel zásadní rekonstrukcí, ta poslední byla dokončena v minulých dnech.


Domov sv. Václava ve Staré Boleslavi 

Od začátku loňského roku provozuje Domov sv. Václava ve Staré Boleslavi. Arcidiecézní charita Praha. S profesionalitou a láskyplnou péčí se v něm stará o ty, kteří svůj život zasvětili kněžské službě a službě církvi. Aktuálně se připravuje rozsáhlá vnitřní přestavba historické budovy, ve které Domov sídlí.


Středisko pro drogově závislé EXIT

Náročná doba někdy člověka zažene do kouta. Někteří si pak nevědí rady a utíkají se k nejrúznějším chybným řešením, na které pak získají závislost. Bez pomoci odborníků pak mají jen minimální šanci na normální život.


Výstava Ladislava Kukly v Jihlavě

Výstava v Domě Gustava Mahlera v Jihlavě představila průřez tvorbou malíře Ladislava Kukly. Přestože byla prodloužená do začátku května, návštěvníci ji vidět nemohli. Vracíme se k ní s komentářem autora.Z DIÁŘE

 

Nepomuk od 11. května

Krása zrakům ukrytá

K osmi stům let od první písemné zmínky o Zelené Hoře je vystaven originální mobiliář z tamního zámku, umělecká díla a obrazy. Část expozice je inspirovaná Rukopisem zelenohorským.


Olomouc, od 13. května

Piombo: Madona bez roušky

Pět set let starý obraz Sebastiana del Piomba a jeho další tvorbu přiblíží nový videoklip a pestrý doprovodný program. Bude i projekce na průčelí olomoucké katedrály. Zve Arcidiecézní muzeum.


Prachatice, 15. května

Slavnostní bohoslužba

Po více než čtyřleté rekonstrukci bude slavnostně znovu otevřen kostel sv. Jakuba v Prachaticích. Při mši svaté posvětí biskup Vlastimil Kročil nový oltář a další liturgické vybavení.


Brno, 15. května

Po stopách sv. Ludmily a sv. Josefa

Putování za poznáním aneb po stopách sv. Ludmily a sv. Josefa připravilo Centrum pro rodinu a sociální péči v Brně. Uskuteční se venku v prostorách Centra a zahradách pod Petrovem.


Nymburk a Kelsterbach, 15. května

Česko-německá bohoslužba

Ke společné bohoslužbě se sejdou čeští a němečtí křesťané v rámci ekumenického Kirchentagu. Propojí se evangelický kostel v Kelsterbachu a římskokatolický v Nymburku.


Olomouc, 15. května

Farní evangelizační buňky

Pátý seminář o farních evangelizačních buňkách s návštěvou jedné z nich se koná online v Olomouci. Mimo jiné nabídne konkrétní pomoc v přípravě pro farnosti, které by chtěly začít.Reportáže z Rome reports:

Pope Francis “concerned” about violent protests in Colombia

Pope Francis welcomes 34 new Swiss Guards
Zpravodajství

Premiéra: 11.5.2021

Výroba: 2021