I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

29. 6. 2021

Zpravodajství

Premiéra: 29.6.2021

Výroba: 2021

REPORTÁŽE


Nedělní modlitba Anděl Páně

Po nedělní modlitbě Anděl Páně připomněl papež František Den modliteb za mír na Středním východě. Při té příležitosti vyzval k dialogu a soužití v rodišti křesťanství. Zvu všechny, aby vyprošovali Boží milosrdenství a klid pro tento region. Ať Pán podpírá úsilí všech, kteří pracují pro dialog a bratrské soužití na Středním východě, kde se křesťanská víra zrodila a je živá, navzdory utrpení.


Výročí Augspurského vyznání

K výročí vydání Augsburského vyznání se papež setkal s představiteli Světové luterské federace. Prvotním záměrem jednoho ze základních spisů luterské církve bylo zabránit rozbití západního křesťanství.


Po tornádu na jižní Moravě

Jihoýchodní Moravu postihla přírodní katastrofa.


Environmentální resort na Hukvaldech

Rekonstrukcí budovy správce hukvaldského arcibiskupského loveckého zámečku získalo ostravsko-opavské biskupství nové enviromentální centrum s příhodným názvem Hubert.


Charitativní koncert pro Angolu 

První charitativní koncert pro Angolu pořádaný nadačním fondem Africa International Fund se konal v pražském kostele svatého Josefa. Jedním z prvních projektů fondu je výstavba Křesťanského centra v Angole. Jeho součástí bude i škola. Podle zakladatelů nadace je právě vzdělání klíčem k udržitelnému rozvoji afrického kontinentu.


Srdce města, srdce diecéze

K otevření plzeňské katedrály po její revitalizaci byla v přilehlém venkovním prostoru instalovaná výstava s výstižným názvem Srdce města, srdce diecéze. Mapuje historii katedrály od 14. století až po současnost. Věnuje se i osobnostem, které jsou s ní spjaty.


Česká cena za architekturu 2021

V Libčicích nad Vltavou se konal nominační večer České ceny za architekturu. Soutěž vyhlašuje Česká komora architektů, která chce i takto propagovat kvalitní architekturu směrem k veřejnosti. Přihlášená díla posuzuje mezinárodní porota. Televize Noe se letošního ročníku zúčastnila projektem kaple Panny Marie Hvězdy evangelizace.
Z DIÁŘE

 

Opava, 1. července

Koncert Janáčkovy filharmonie

V zahajovacím koncertu Janáčkovy filharmonie v Opavě zazní Honeggerovo Letní pastorale, Beethovenova Pastorální symfonie a Koncert pro klavír a orchestr Dmitrije Šostakoviče.


Praha, 2. – 6. července

Nádech – výdech

Letní kurz s pobytem v karmelitánském klášteře Fortna v Praze nabídne možnost vydechnutí a nadechnutí po náročném roce. Připraven je společný duchovní program s individuálními podněty.


Římov, 2. – 8. července

Kurz gregoriánského chorálu

S liturgickým zpěvem katolické církve se budou moci blíže seznámit účastníci kurzu v Římově. Přednášky a bohoslužby povede P. Matyáš Razím z Kněžského semináře ve Wigratzbadu.


Grunta, od 2. července

Noční prohlídky chrámu

Chrám Nanebevzetí Panny Marie v Gruntě má bohatý secesní interiér a je citlivě zasazen do přírody. Jeden z největších kostelů královéhradecké diecéze si lze o prázdninách prohlédnout ve světle svící.


Křemešník, 2. července – 28. srpna

Křemešnické léto

Po celé léto budou v kostele Nejsvětější Trojice na Křemešníku probíhat bohoslužby, přednášky a koncerty. Křemešnické léto začne mší svatou a přednáškou prof. Martina Weise.


Moravská Nová Ves, 4. července

Mše svatá za postižené tornádem

K místům na jihozápadní Moravě, která nejvíce zasáhlo tornádo, patří Moravská Nová Ves. Mši svatou u poničeného kostela bude slavit pomocný biskup brněnský Pavel Konzbul. 


Reportáže z Rome reports:

Angelus: Pope prays for peace in the birthplace of Christianity

Pope Francis encourages Lutherans and Catholics to continue to strive for unity

Zpravodajství

Premiéra: 29.6.2021

Výroba: 2021