I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

17. 8. 2021

Zpravodajství

Premiéra: 17.8.2021

Výroba: 2021

REPORTÁŽE

 

Slavnost Nanebevzetí PannyMarie

Na svátek Nanebevzetí Panny Marie slavili patrocinium svého kostela také v Bučovicích. Při této příležitosti byla požehnána stálá expozice o mučedníkovi komunismu P. Václavu Drbolovi.


Návrat zvonu do Šilheřovic

Slavnostní odhalení pamětní desky česko - německého přátelství na hřbitově v Šilheřovicích zakončilo návrat zvonu z farnosti sv. Gertrudy v Kolíně nad Rýnem.


Oltář pro poutní místo Lutršték

Poutní areál Lutršték prošel rozsáhlou opravou. Kostel a nový oltář posvětí 22. srpna biskup Vojtěch Cikrle.


Festival SAM v Orlové

Na zahradě a v kostele slezské církve evangelické augsburgského vyznání v Orlové bylo po roce opět živo. Po dvaadvacáté přijeli hlavně mladí na festival SAM. Tradiční setkání s milými lidmi a netradiční program má stále co nabízet


Mariánské varhanní léto

V bazilice Nanebevzetí Panny Marie ve Staré Boleslavi se konají koncerty Mariánského varhanního léta. V úvodním večeru účinkoval varhaník Ondřej Valenta a sopranistka Kristýna Kůstková. Přednesli díla Antonína Dvořáka, Leonarda Bernsteina a dalších mistrů.


Zarážání hory v Polešovicích

V Polešovicích na Uherskohradišťsku se konal čtrnáctý ročník tradiční vinařské akce s názvem Zarážání hory.


Letní filmová škola

V rámci Letní filmové školy v Uherském Hradišti proběhla debata na téma Proč Česko potřebuje více investigativních novinářů. Právě oni často odhalují nekalé praktiky a činy politiků a dalších společenských hráčů, proto je jejich činnost v demokratické společnosti velmi potřebná.Z DIÁŘE

 Sušice, 18. srpna

Setkání pracovníků sociálních služeb

Setkání pracovníků sociálních služeb v Sušicích bude hlavně poděkováním za jejich nasazení v době kovidu. Na bohoslužby v kostele sv. Felixe a následnou prohlídku jeho prostor je zvána i veřejnost.


Olomouc, 19. - 22. srpna

Letní etapa výstavy Flora

Hlavními motivy výstavy Flora Olomouc bude léčivá síla přírody a svět antiky. Expozici inspirovanou zahradami Semiramidinými vytvoří kaskádovité záhony, léčivé rostliny a proudící voda.


Příchovice, 20. – 22. srpna

Creative

Tvůrčí minifestival pro mladé od patnácti do devětadvaceti let bude v Příchovicích u Přeštic. Na programu jsou koncerty, divadla a workshopy, v neděli bohoslužba slova.


Putim, 21. srpna

Setkání Duhy

Prázdninového setkání přátel časopisu Duha a Papežských misijních děl se zúčastní apoštolský nuncius Charles Daniel Balvo. Bude sloužit mši svatou v kostele sv. Vavřince a besedovat s přítomnými.


Kadaň, 21. srpna

Požehnání kostela Čtrnácti sv. pomocníků

Při mši svaté v kostele Čtrnácti sv. pomocníků v Kadani kostel po opravě požehná biskup Jan Baxant. Odpoledne bude v kostele koncert a komentovaná prohlídka jeho prostor.


Milonice, 21. - 22. srpna

Zahradní slavnost

Zahradní slavnost v Milonicích se koná po pětadvacáté. Nedělní mši svatou bude slavit P. Vojtěch Kodet, odpoledne bude besedovat s účastníky. Bude i divadlo a modlitba se zpěvy z Taize.

Zpravodajství

Premiéra: 17.8.2021

Výroba: 2021