Podpořte prosím Lepší oči pro Noe – sbírka na nové kamery pro přenosový vůz

Zpravodajské Noeviny

24. 8. 2021

Zpravodajství

Premiéra: 24.8.2021

Výroba: 2021

REPORTÁŽE

 

Nedělní modlitba Anděl Páně

V promluvě před modlitbou Anděl Páně připomněl papež Ježíšovu řeč po zázraku s chleby. A mluvil také o reakci zástupu a učedníků na ni. Jak papež František řekl, pro mnoho učedníků bylo obtížné přijmout Ježíšovo vtělení, s čímž zápasí i někteří dnešní křesťané.


Mezinárodní eucharistický kongres v Budapešti

Po šesti měsících papež František nastoupí do letadla, aby navštívil Maďarsko a Slovensko. Jeho prvním cílem bude Mezinárodní eucharistický kongres. K hlavním řečníkům na něm bude patřit maďarský prezident János Áder, který papeže pozval do Budapešti osobně při setkání ve Vatikánu.


Absolventský Velehrad

320 účastníků, 25 přednášek a 1000 hodin modliteb. To vše proběhlo v jediném společenství Absolventského Velehradu. Setkání je určeno absolventům nejen vysokých škol. Letošní pátý ročník nesl motto Samota a společenství a trval tři dny.


Charitní dům sv. Benedikta Labre

Podmínky pro klienty i zaměstnance Charitního domu sv. Benedikta Labre v Ostravě se výrazně změnily k lepšímu po celkové rekonstrukci objektu.


Chatky na jihu

Uprostřed krásných lesů a rybníků nedaleko Třeboně už desátou sezónu nabízí areál Chatky na jihu pobyt rodinám s dětmi.


Slavnost dobra v Litovli

V polovině srpna ožila Litovel hudbou, přednáškami, zábavným programem, atrakcemi pro děti a dobrými skutky, zkrátka akcí Dobrolitovel.


Památný dub v Horní Lidči

Památný strom vyniká svým vzrůstem, věkem nebo nepůvodním druhem. Představuje výraznou krajinnou dominantu, připomíná historické události nebo je spojený s pověstmi či bájemi.Z DIÁŘE

 

Vyšší Brod, 26. - 31. srpna

Hovory o víře, liturgii a umění

Cyklus přednášek a bohoslužeb ve vyšebrodském klášteře organizuje kněžské Bratrstvo svatého Petra. Na programu jsou také adorace, poutě a exkurze i možnost vzájemného setkání.


Žďár nad Sázavou, 28. srpna

Diecézní pouť rodin

Diecézní pouť rodin ve Žďáru nad Sázavou se zaměří na letošní výročí sv. Ludmily. Mši svatou bude celebrovat brněnský biskup Vojtěch Cikrle. Bude i pestrý doprovodný program pro všechny generace.


Přízřenice, 28. srpna

Žehnání oltáře

Nový oltář v kostele sv. Markéty v Přízřenicích ve farnosti Modřice požehná brněnský pomocný biskup Pavel Konzbul. Od svěcení původního oltáře letos uplyne 111 roků.


Svatý Hostýn, 28. srpna

Pouť rodin

Arcidiecézní pouť rodin na Svatém Hostýně bude tematicky čerpat z letošního Roku sv. Josefa. Mši svatou na venkovním pódiu bude slavit arcibiskup Jan Graubner.


Plzeň, 29. srpna

Program v Meditační zahradě

Speciální program se uskuteční v Meditační zahradě v Plzni. Začne dramatickým čtením textů Jana Zahradníčka s hudebním doprovodem, navečer zahraje kapela JAZZINDUSTRY.


Moravská Nová Ves, 30. srpna

Ekumenická bohoslužba

Ekumenická bohoslužba v Moravské Nové Vsi bude společným vyjádřením posily a naděje i poděkováním všem, kteří pomáhali po tornádu. Budou ji sloužit duchovní pěti církví.
Reportáže z Rome reports:

Pope Francis: Recognize Jesus in those we meet along the path of life

Budapest prepares to receive Pope Francis at International Eucharistic Congress


Zpravodajství

Premiéra: 24.8.2021

Výroba: 2021