I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

31. 8. 2021

Zpravodajství

Premiéra: 31.8.2021

Výroba: 2021

REPORTÁŽE

 

Nedělní modlitba Anděl Páně

Po nedělní modlitbě Anděl Páně papež dlouze hovořil o situaci v Afghánistánu. Zvláště připomněl ty, kteří zemřeli při sebevražedném atentátu u letiště v Kábulu. Zahynulo při něm více než 170 lidí.


Pomoc katolických organizací na Haiti

Čtvrtého srpna zasáhlo jižní Haiti silné zemětřesení. Zahynulo více než 2 200 lidí. Katolické charity na Haiti jsou na místě a poskytují potraviny, přístřeší a základní služby komunitám, kterým po zemětřesení nic nezbylo.


Konec prázdnin v Charitě Jablunkov

Centrum pomoci svatého Rafaela Charity Jablunkov má široký záběr pomoci dětem i dospělým po celý rok. O prázdninách však lidé v charitě přizpůsobili každodenní program více volnému času dětí a na závěr prázdnin se ještě naposled společně setkali u táboráku.


Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech

Na 55. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech získal hlavní cenu Křišťálový glóbus film srbského režiséra Stefana Arsenijeviče s názvem Strahinja. Příběh manželského páru z Ghany, který se snaží najít v Evropě nový domov, získal i další ocenění včetně ceny ekumenické poroty.


Trezor přírody v Horní Lidči

V Horní Lidči vše nasvědčuje tomu, že se brzy otevřou dveře takzvaného Trezoru přírody. Multifunkční stavba napěchovaná moderní audiovizuální technikou bude místem setkávání lidí i poznávání přírody, jak ji známe i neznáme.


Očista Karlova mostu

V Praze začala pravidelná očista Karlova mostu. V následujících dvou měsících budou z jeho povrchu odstraněny lišejníky, mechy, ptačí exkrementy a v neposlední řadě i nápisy, které na jedné z našich nejvýznamnějších kulturních památek zanechali vandalové.


Krajina jako Boží dar

V táborské Galerii U Radnice je do 10. října k vidění výstava obrazů Pavla Klímy. Ve své tvorbě se malíř věnuje hlavně krajině, kterou vnímá jako boží dar. Některé z obrazů doprovázejí krátké básně, které jejich autor často skládal přímo v místech, kde svá plátna maloval.Z DIÁŘE

 

Kopřivnice, 3. září

Jen pravda je zajímavá

Beseda na téma Jen pravda je zajímavá se uskuteční v Kopřivnici, Pozváni jsou historik Ondřej Hýsek, dominikán Jan Rajlich, socioložka Barbora Vacková a spisovatel Pavel Švanda.


Zhůří u Javorné, 4. září

Výročí vztyčení Kříže smíření

U Zhůří u Javorné na Šumavě došlo v posledních dnech války k největším bojům americké armády s Němci u nás. Setkání připomene válečné události i výročí postavení smírčího kříže.


Ořech, 4. září

Koncert pod Lípou

Nově založený Spolek Jindřicha Šimona Baara pořádá folkový koncert na faře v Ořechu, kde kněz a spisovatel Baar působil. Na programu je také recitace z jeho tvorby.


Frýdek- Místek, 4. září

Izrastina, země příběhů

Televizní reportér Jakub Szántó přiblíží na historickém a kulturním pozadí složité vztahy izraelského a palestinského národa. Přednáška ve Frýdku-Místku otevře desátý ročník Tempfestu.


Štípa, 4. - 5. září

Hlavní pouť

Dvoudenní poutní program ve Štípě u Zlína naplní bohoslužby i zábava. V neděli budou čtyři mše svaté, hlavní bude celebrovat kanovník českobudějovické katedrály Adolf Pintíř.


Kroměříž, 4. září

Finále Dětské Porty

Ve finále Dětské Porty bude v Kroměříži na dvou pódiích hrát a zpívat folk, country a příbuznou muziku 130 mladých hudebníků. Letošní novinkou je soutěž Tleskáme soupeřům.
Reportáže z Rome reports:

Pope Francis: Christians have an obligation to pray for Afghanistan

Haiti: How Catholic charities are responding after earthquake kills 2,200
Zpravodajství

Premiéra: 31.8.2021

Výroba: 2021