I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

7. 9. 2021

Zpravodajství

Premiéra: 7.9.2021

Výroba: 2021

REPORTÁŽE

 

Mezinárodní eucharistický kongres

V Budapešti začal 52. Mezinárodní eucharistický kongres. Slavnostního zahájení se zúčastnily tři stovky tanečníků v maďarských krojích. Tradice a víra se spojily na stejném pódiu, kde bude papež František v neděli slavit závěrečnou mši svatou. Podle maďarského velvyslance u Svatého stolce panovalo před kongresem v Budapešti velké vzrušení.


Košice před návštěvou papeže Františka

Na setkání s papeže Františkem se připravuje nejen Bratislava a Prešov, ale také Košice. Přípravy tam už finišují naplno.


Hlavní pouť ve Štípě

Už více než šest set let přicházejí věřící na pouť do Štípy, aby se poklonili u sochy Panny Marie. Původně byla umístěna ve starém kostelíku, který nedávno prošel rekonstrukcí. Letošní hlavní poutní mši svatou celebroval kaplan Českého velkopřevorství Maltézského řádu Mons. Adolf Pintíř.


Pomoc volyňským Čechům

Arcidiecézní charitu Olomouc vyhledala učitelka češtiny Eva Řezníčková, která pomáhá s rodným jazykem volyňským Čechům na Ukrajině. V regionu, kde je olomoucká charita jako doma, se tak pomalu rýsuje nová spolupráce.


Jednotka intenzivního života

Na nedávném filmovém festivalu v Karlových Varech měl premiéru také dokumentární film Adély Komrzý Jednotka intenzivního života. Jeho tématem je paliativní medicína. Film získal čestné uznání poroty Na východ od Západu a také poroty filmových kritiků.


Dvacet let Charity Jablunkov

Charita Jablunkov pomáhá lidem už dvacet let. Práce pro druhé však není jen služba, ale i velké obohacení pro samotné zaměstnance.Z DIÁŘE

 

Praha, od 8. září

Jen tak jsem šel kolem

V galerii Czech Photo Centre v Praze bude otevřena výstava fotografií herce Divadla Járy Cimrmana Petra Bruknera. Expozicí bilancuje svou celoživotní fotografickou zálibu.


Bor u Tachova, 10. – 12. září

Loretánské slavnosti

Loretánské slavnosti se budou konat v Boru u Tachova. V sobotu dopoledne bude mši svatou v Loretě celebrovat plzeňský biskup Tomáš Holub, večer bude mše svatá v němčině.


Svatá Hora, 11. září

Požehnání kopie sošky Panny Marie

Nová kopie milostné sošky Panny Marie Svatohorské bude požehnána na Svaté Hoře u Korunovačního oltáře. Do 300. výročí korunovace bude putovat po farnostech a zvát na svatohorskou pouť.


Plzeň, 11. září

PilsAlive

Křesťanský hudební festival v Plzni oživí nádvoří bývalého františkánského kláštera. Účinkovat budou skupiny hrající na kytary, klávesy, bicí a jiné rytmické nástroje.


Křtiny, 11. září

Benefiční koncert

Čtyři koncerty v kostele Jména Panny Marie ve Křtinách podpoří rekonstrukci tamních varhan. V prvním podvečeru vystoupí hobojista Vilém Veverka se souborem Barocco sempre giovane.


Svatý Kopeček, 11. září

Romská pouť

Duchovní setkání Romů z Čech, Moravy a Slovenska se uskuteční na Svatém Kopečku u Olomouce. Mši svatou bude slavit biskup Václav Malý, poté jsou poutníci zváni na oběd a posezení.
Reportáže z Rome reports:

Hungary enthusiastically inaugurates Eucharistic Congress in Budapest


Zpravodajství

Premiéra: 7.9.2021

Výroba: 2021