I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

9. 9. 2021

Zpravodajství

Premiéra: 9.9.2021

Výroba: 2021

REPORTÁŽE

 

Generální audience papeže Františka

Čas do začátku návštěvy papeže Františka na Slovensku se dá počítat už na hodiny. Katecheze se odvíjela od Listu svatého Pavla Galaťanům. Jak papež řekl, jsme Boží děti a křest nám umožňuje navázat s Ním zvláštní vztah, který je nad rasou nebo sociálním stavem pokřtěného. Zdůraznil proto, že je velice důležité si zapamatovat datum svého křtu.


Před návštěvou papeže Františka v Košicích

Čas do začátku apoštolské cesty papeže Františka do Budapešti a na Slovensko se dá počítat už na hodiny. I v Košicích přípravy na přivítání vzácné milé návštěvy vrcholí.


Charitní dům sv. Benedikta Labre

Slavnostním otevřením charitního domu svatého Benedikta Labre v Ostravě byla završena přestavba vnitřních prostor bývalého kostela Československé církve husitské. Jeho poslání dává Charita Ostrava už mnoho let nový rozměr.


Iniciativa smíření mezi křesťany a židy

První zářijový víkend se v salesiánském středisku v Pardubicích konalo setkání mezinárodní iniciativy smíření mezi křesťany a mesiánskými židy. O tomto fenoménu se účastníci dověděli více v přednáškách a diskusích, prožili také společnou modlitbu a zakusili společenství křesťanů s mesiánskými židy ze zahraničí.


Stavba roku 2020

V Technickém muzeu v Praze byly slavnostně vyhlášeny nominace na titul Stavba roku. Prestižní ocenění sleduje nejzajímavější stavební počiny uplynulého roku. Mezi nominovanými byly čtyři rekonstruované nebo nově postavené církevní objekty.


Svatováclavský hudební festival

Letošní Svatováclavský hudební festival připravil v různých sakrálních prostorách moravskoslezského kraje jednatřicet koncertů. Někteří interpreti přijeli poprvé, jiní se sem od prvního ročníku pravidelně vrací.


Pražské inspirace Jaroslava Foglara

V Domě u Zlatého prstenu v Praze byla otevřena výstava Město jako přízrak. Mapuje část naší metropole a motivy, které ovlivnily tvorbu Jaroslava Foglara. Zdánlivě všední městské kulisy dokázal spisovatel proměnit v tajemný labyrint, který dodnes dráždí fantazii čtenářů všech věkových skupin.Z DIÁŘE

 

Brno, 11. září

Běh pro Hospic sv. Alžběty

Čtvrtý ročník benefičního brněnského Běhu pro Hospic začne na nádvoří kláštera sv. Alžběty. Slogan závodu odkazuje na týmovou paliativní péči: Společně až do cíle.


Lipůvka, 11. a 12. září

650. výročí založení obce

K 650. výročí založení udělí obec Lipůvka čestné občanství svému významnému rodákovi, dvanáctému brněnskému biskupovi Mons. Karlu Skoupému. V neděli bude děkovná mše svatá.


Brno, 12. září

Giuseppe Verdi: Requiem

Koncertem v katedrále na Petrově připomene Český filharmonický sbor Brno třicet let svého trvání. Ve spolupráci s Janáčkovou filharmonií a sólisty zazní Verdiho Requiem.


Karviná, 12. září

Festival varhanní hudby

Třetím koncertem v kostele Povýšení sv. Kříže pokračuje v Karviné Festival varhanní hudby. Va varhany bude hrát Tomáš Pindor, program podvečera rozšíří autorské čtení Karin Lednické.


Cvilín, 11. a 12. září

Hlavní pouť

V kostele Panny Marie Sedmibolestné a Povýšení sv. Kříže na Cvilíně bude hlavní pouť. Na programu jsou mše svaté, adorace a společná modlitba růžence. Zvou bratři minorité.


Hradec Králové, 12. září

Gospel v Lodivadle

Soubor Maranatha Gospel Choir vystoupí v Hradci Králové v rámci oslav 20. výročí Křesťanského společenství Mozaika. Bude i doprovodný program včetně atrakcí pro děti.
Reportáže z Rome reports:

Pope Francis praises Cardinal Wyszyński, key ally of John Paul IIZpravodajství

Premiéra: 9.9.2021

Výroba: 2021