I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

23. 9. 2021

Zpravodajství

Premiéra: 23.9.2021

Výroba: 2021

REPORTÁŽE

 

Generální audience papeže Františka

Při generální audienci se papež František ohlédl za svou návštěvou Maďarska a Slovenska. Moje pouť tak byla poutí modlitby v srdci Evropy, která začínala adorací a končila lidovou zbožností.


Setkání katechetů v Římě

Papež František se setkal s vedoucími katechetických sekcí evropských biskupských konferencí, kteří se v Římě účastnili setkání nazvaného „Katecheze a katecheté pro novou evangelizaci“. Papež hovořil o základních rysech katecheze popsaných v Katechetickém direktoriu, které Vatikán zveřejnil loni v červnu.


Zahájení nového akademického roku

Studenti ostravských univerzit slavili mši svatou společně s biskupem ostravsko-opavské diecéze Martinem Davidem. Vysokoškolské katolické hnutí tak zahájilo nový akademický rok.


Brána k druhým

Zástupci vítězných týmů soutěže "Brána k druhým" byli pozváni na závěrečné setkání do pražského Národního technického muzea. Kromě věcných cen a diplomů obdrželi klíčky, které symbolizují veřejnou pomoc. Soutěž Brána k druhým vyhlašuje Národní pedagogický institut ve spolupráci s Českou radou dětí a mládeže s cílem hledat, ukazovat a oceňovat pozitivní příklady a skutky v naší společnosti, na kterých se podílejí děti a mladí lidé do 26 let.


Zahradníček / Vše mé je tvé

Návštěvníci kopřivnického festivalu netradičních divadel měli možnost vidět také herce alternativního a nezávisléhodivadla JEDL Sašu Rašilova a Lucii Trmíkovou v rolích manželů Jana a Marie Zahradníčkových.


Nové muzeum dinosaurů

Nedaleko Letiště Václava Havla v Praze se za necelé dva týdny otevře nová muzejní expozice, která návštěvníkům představí jednu z největších světových sbírek originálních koster a modelů dinosaurů. Hlavním lákadlem muzea bude kostra diplodoka: Měří 24 metrů a je z více než devadesáti procent originální.Z DIÁŘE

 

Vladař, 25. září

Ekumenická bohoslužba smíření

Na vrchu Vladař se Jan Žižka se svým vojskem úspěšně bránil panské přesile. Šest set let od této události bude vzpomenuto při bohoslužbě celebrované dvěma biskupy. Předcházet jí bude divadlo.


Hlučín, 25. září

Filippo Mineccia, kontraalt

Virtuózní kontraaltista Filippo Mineccia se věnuje barokní éře zpěvu kastrátů. Mimořádně náročný repertoár přednese v Hlučíně v doprovodu starých nástrojů svého souboru Il gioco de’ Matti.


Praha, 26. září

Světový den migrantů a uprchlíků

Při slavnostní mši svaté si Arcidiecézní charita Praha připomene Světový den migrantů a uprchlíků. Celebrantem v kostele Panny Marie Matky ustavičné pomoci bude biskup Zdenek Wasserbauer.


Brodek u Přerova, 26. září

Očitý svědek

V kině v Brodku u Přerova bude benefiční projekce divadelní inscenace pražského Národního divadla. Vstupné podpoří sbírku na nové zvony v kostele sv. Vavřince v Přerově.


Čtyři Dvory, 28. září

Slavnostní rozsvícení věže

Do kostela sv. Vojtěcha ve Čtyřech Dvorech byly při celkové opravě instalovány věžní hodiny podle původního návrhu. Věž má i nové osvětlení, které se slavnostně poprvé rozzáří.


Křtiny, 28. září

Benefiční koncert

V benefičním koncertu v ambitech kostela ve Křtinách bude zpívat Vachův sbor moravských učitelek písně světových i českých skladatelů. Výtěžek bude použit na opravu křtinských varhan.
Reportáže z Rome reports:

Pope praises Slovak bishop who hid his ministry working as a tram driver

Pope Francis: Catechesis is not an abstract communication of formulas to be memorized
Zpravodajství

Premiéra: 23.9.2021

Výroba: 2021