I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

5. 10. 2021

Zpravodajství

Premiéra: 5.10.2021

Výroba: 2021

REPORTÁŽE

 

Setkání Víra a věda

Zástupci světových náboženství podepsali ve Vatikánu společnou výzvu o klimatických změnách. V listopadu bude v Glasgowě předána světovým lídrům na summitu OSN ke klimatu.


Příprava na Světové setkání rodin

Vatikán zveřejnil další podrobnosti o příštím Světovém setkání rodin. Bude se konat v Římě od 22. do 26. června příštího roku. Kvůli pandemii bylo setkání o rok odloženo a obvyklý program byl poněkud upraven.


Očkování členů Švýcarské gardy

Sbor Švýcarské gardy dočasně postavil mimo službu tři vojáky, kteří ještě nejsou plně očkovaní proti kovidu. Další tři opustili jednotku, protože se nechtějí nechat očkovat.


Dvacet let Charity Jablunkov

Farní kostel v Jablunkově se zaplnil pracovníky, klienty a příznivci Charity, která děkovala za uplynulých 20 let svého působení v tomto regionu. Modlitby díků i slzy radosti předznamenaly krásně prožitý slavnostní den.


Koláč pro hospic

Na několika místech brněnské diecéze se bude 6. října opět konat tradiční akce Koláč pro hospic.


Památník Dítě v srdci

V Českých Budějovicích vznikne památník nenarozených a předčasně zemřelých dětí.


Křesťan a politika

Křesťanská konference 7 vrchů, která se uskutečnila na brněnském výstavišti, nabídla mimo jiné zamyšlení nad působením křesťanů v politice, téma aktuální zejména před nadcházejícími volbami


Benefiční koncert ve Štolmíři

V kostele svatého Havla ve Štolmíři se představil dívčí soubor Harfičky, jediný soubor u nás, který hraje na háčkové harfy. Vystoupil v rámci benefičního koncertu na počest štolmířské harfistky Boženy Anny Vykoukalové a na podporu obnovy kostela.Z DIÁŘE

 

Brno, 6. října

Dílna bratří Kotrbů

Výstavu v kryptě katedrály o dílnách uměleckých řemesel na Petrově uzavře přednáška Matěje Kruntoráda z Ústavu dějin umění Akademie věd. Přiblíží práci řezbářů a restaurátorů bratří Kotrbů.


Olomouc, 7. října

Mše svatá za policii

Mše svatá za policisty, občanské zaměstnance a ty, kteří položili svůj život při výkonu služby, se uskuteční v olomoucké katedrále. Celebrovat ji bude arcibiskup Jan Graubner.


Brno, 7. října

Výročí Evangelické akademie

K třicátému výročí Evangelické akademie v Brně se uskuteční celodenní setkání studentů, absolventů, zaměstnanců, přátel a hostů. Začne děkovnou bohoslužbou v Červeném kostele.


Odry, 7. října

Den otevřených dveří Charity

Na Den otevřených dveří zve Charita v Odrách. Zájemci budou moci poznat prostory a provoz Denního stacionáře pro seniory a nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Manhattan.


Svatá Hora, 9. října

Výročí příchodu redemptoristů

Před 160 lety převzala Svatou Horu kongregace redemptoristů. Na oslavu výročí se bude konat mše svatá v bazilice a po jejím zakončení modlitba na hřbitově u hrobů redemptoristů.


České Budějovice, 9. října

Diecézní pouť

Pouť v Českých Budějovicích začne průvodem se sochou patrona diecéze svatého Jana Nepomuckého. Mši svatou v kostele Obětování Panny Marie bude celebrovat biskup Vlastimil Kročil.
Reportáže z Rome reports:

Faith leaders gather at the Vatican to sign joint appeal on climate action

Vatican asks dioceses for initiatives to prepare for World Meeting of Families

Vatican suspends three Swiss Guards who are not fully vaccinated


Zpravodajství

Premiéra: 5.10.2021

Výroba: 2021