I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

21. 10. 2021

Zpravodajství

Premiéra: 21.10.2021

Výroba: 2021

REPORTÁŽE

 

Generální audience papeže Františka

Hlavním hrdinou generální audience byl tentokrát desetiletý zvídavý chlapec. Bez zábran vyběhl k papeži Františkovi. Chytil ho za ruce a začal poskakovat. Nabídli mu židli vedle papeže, ale chlapec se zajímal o bílé papežovo solideo.


První vakcína proti malárii

Hlavní příčinou úmrtí dětí v subsaharské Africe zůstává malárie. Zabíjí více než 260 tisíc dětí ročně. Po třiceti letech výzkumu doporučuje Světová zdravotnická organizace veřejnou distribuci první vakcíny proti malárii.


Kreativní přístup k Bibli

V Praze a Brně se konal kurz kreativního přístupu k Bibli. Vedla ho lektorka německého Biblického díla Anneliese Hechtová.


20 let Knihovny Biskupství brněnského

Programem pro širokou i odbornou veřejnost oslavila Knihovna Biskupství brněnského dvacet let od svého založení.


Sklizeň hroznů na Moravě

Arcibiskupské zámecké vinařství v Kroměříži zahájilo sklizeň letošních hroznů. Na vinici Husí hora v Hluku proběhl sběr odrůdy svatovavřinecká, která bude využita k výrobě prvního letošního vína, svatomartinského.


Úděl Izraele, svého lidu, změním

V křesťanském centru v Českém Těšíně se konala u nás historicky první mezinárodní konference s názvem „Úděl Izraele, svého lidu, změním“. Pořádaly ji společně česká a slovenská kancelář Mezinárodního křesťanského velvyslanectví Jeruzalém.
Z DIÁŘE


Olomouc, 22. října

Karol Efraim Sidon: Kapitoly rabiho Eliezera

Na závěr Dnů židovské kultury zavítá do Olomouce vrchní zemský rabín Karol Efraim Sidon. V Uměleckém centru University Palackého představí svůj nový překlad výkladu Tóry.


Zelená Hora, 23. a 24. října

Ukončení obnovy poutního kostela

Obnovený poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře požehná při mši svaté biskup Pavel Konzbul. Dvoudenní slavnost naplní slova díků, hudba a řada duchovních a kulturních akcí.


Hora Matky Boží, 23. - 24. října

Pouť rodičů, kteří přišli o dítě

Na pouť na Hoře Matky Boží u Králík jsou zváni všichni, jejichž rodina prošla ztrátou miminka. Budou moci odevzdat svou bolest v modlitbě, promluvit si o ní a také si v krásném prostředí odpočinout.


Sudoměř, 24. října

Koncert k zahájení lovecké sezony

Loveckou sezónu v Sudoměři zahájí koncert v kostele Narození Panny Marie. Účinkovat bude Soubor Lesních rohů z Hradce Králové, zaměřený na zámeckou a loveckou hudbu 18. a 19. století.


Brno, 24. října

Jak žijí křesťané v Iráku

Přednáška v Brně přiblíží slovem a fotografiemi příběh Iráčanů, kteří se po tříměsíčním pobytu v moravské metropoli vrátili domů. P. Roman Kubín je na ninivské pláni navštívil.


Svatá Hora, 24. října

Lanový svět

Na lanové aktivity v zahradě na Svaté Hoře zvou příbramští skauti širokou veřejnost. Všichni si mohou zkusit zdolat nízké i vysoké překážky v korunách stromů s pomoci školených instruktorů.Reportáže z Rome reports:

Pope Francis says children offer an example of true freedom

First vaccine against malaria could improve Africa’s current situation

Zpravodajství

Premiéra: 21.10.2021

Výroba: 2021