Podpořte prosím Lepší oči pro Noe – sbírka na nové kamery pro přenosový vůz

Zpravodajské Noeviny

26. 10. 2021

Zpravodajství

Premiéra: 26.10.2021

Výroba: 2021

REPORTÁŽE


Nedělní modlitba Anděl Páně

Po hlavní promluvě před modlitbou Anděl Páně obrátil papež pozornost k Libyi. Vyjádřil svou blízkost migrantům a dalším lidem, kteří potřebují ochranu. V posledních týdnech bylo do detenčních center v Libyi umístěno více než pět tisíc migrantů.


Kolumbijská viceprezidentka v Římě

Kolumbijská viceprezidentka a ministryně zahraničních věcí Marta Lucía Ramírezová pobývá v Římě u příležitosti konference o vztazích Itálie se zeměmi Latinské Ameriky a Karibiku. Ve Vatikánu se setkala s papežem Františkem.


Johannes Bochenek – poslední z nazarénů

Hlučínské muzeum nabízí až do 2. února příštího roku zajímavou výstavu posledního z nazarénů Johannese Bochenka. Malíře, který přesáhl hranice regionu i celé své vlasti, připomíná 190 let po jeho narození na dvacet obrazů.


Stavba kaple v Nesvačilce

V Nesvačilce u Brna pokračuje výstavba dřevěné kruhové kaple Panny Marie Bolestné. Po čase jsme se opět přijeli podívat, jak dílo pokročilo.


Chorvatský Gavranfest v Praze

V komorním studiu Divadla dva vyvrcholila pražská část letošního Gavranfestu, přehlídky tvorby světoznámého chorvatského spisovatele Miro Gavrana. Komedie Muž mojí ženy je příběhem dvou mužů a jedné ženy, se kterou jsou ženatí, aniž o sobě vědí.


Koncert pro biskupské gymnázium

S ročním zpožděním se mohl v kostele svatého Mikuláše v Ostravě Porubě uskutečnit šestý ročník charitativního koncertu.


Kdo vyšíval, nehřešil

Pátého listopadu bude v Plzni otevřena výstava nazvaná Kdo vyšíval, nehřešil. Vystaveny budou liturgické oděvy, které vznikaly pod rukama českých šlechtičen, ale také přičiněním několika generací habsburské panovnické rodiny. Výstavu doprovodí krátký film o tom, jak se originální výšivky tvořily a jak se liturgické textilie používaly.
Z DIÁŘE

 

Praha, 27. října

Ekumenická modlitba za vlast

Slavnostní bohoslužbu v předvečer státního svátku a před čtyřstým výročím bitvy na Bílé Hoře bude v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha celebrovat kardinál Dominik Duka.


Vizovice, 27. října

Baterková pouť

Místem konání Baterkové pouti rodin k Panně Marii u Chladné studny jsou Vizovice. Cestou se budou poutníci modlit růženec, u kaple přidají modlitbu za národ, za rodiče a děti a za nová povolání.


Valašské Meziříčí, 28. října

350 let kostela Nanebevzetí Panny Marie

Mši svatou k 350. výročí posvěcení kostela ve Valašském Meziříčí bude slavit biskup Antonín Basler. Následovat budou svědectví kněží a řeholních sester, které ve farnosti působily nebo působí.


Hanušovice, 30. října

Za smíření mezi Čechy a Němci

Mše svatá se vzpomínkou na věrné zemřelé bude v kapli v Potůčníku, který je části Hanušovic. Bude i prosbou za smíření mezi Čechy a Němci. Předcházet jí bude modlitba na starém sudetském hřbitově.


Praha, 31. října

Koncert pro Arcidiecézní charitu

V Obecním domě v Praze zazní cyklus symfonických básní Bedřicha Smetany Má vlast. Koncert pořádá Arcidiecézní charita Praha a 100 % z ceny každé vstupenky podpoří její sociální služby.


Olomouc, do 31. října

Jan Pamuła: Světelné objekty

Světelné obrazy, digitální animace a grafické listy zaplňují kryptu olomoucké katedrály. Jejich autorem je jeden z otců počítačového umění v Polsku Jan Pamuła.
Reportáže z Rome reports:

Pope Francis denounces “concentration camps” holding migrants in Libya

Vice president of Colombia meets with Pope Francis and kidnapped nun

Lego artist builds first-ever model of Vatican City State

Zpravodajství

Premiéra: 26.10.2021

Výroba: 2021