Podpořte prosím Lepší oči pro Noe – sbírka na nové kamery pro přenosový vůz

Zpravodajské Noeviny

2. 11. 2021

Zpravodajství

Premiéra: 2.11.2021

Výroba: 2021

REPORTÁŽE

 

Přijetí prezidenta Bidena papežem Františkem

Před summitem světových lídrů v Římě se papež František setkal s americkým prezidentem. Bylo to poprvé, kdy se Joe Biden setkal s papežem jako prezident Spojených států.


Co si papež František myslí o smrti?

Katolická církev začíná měsíc listopad dvěma významnými slavnostmi: Prvního listopadu Svátkem všech svatých a následující den Dušičkami. Celý měsíc je věnován zejména modlitbám za zesnulé. Papež František při několika příležitostech hovořil o roli smrti v životě křesťana.


Dušičková pouť na Svatém Antonínku

Poutní sezónu na Svatém Antonínku také letos zakončila dušičková pouť. Slavnostní bohoslužbu sloužil farář z nedalekého Hluku P. Josef Janek. Poté poutníci přešli z kaple do venkovního areálu, kde se modlili křížovou cestu otce Antonína Šuránka.


Památník Zámeček v Pardubicích

Chceme-li zlu předcházet, musíme je napřed poznat. Takové je ústřední motto nově otevřeného Památníku Zámeček v Pardubicích. Dokumentuje jedno z nejtěžších období dvacátého století. Expozice je zapuštěná do země a návštěvníci procházejí okruhem po jednotlivých prostorech, které se od sebe liší tematicky a střídají světlo a tmu.


Hospodaření katolické církve

Pravidelná výroční konference o hospodaření katolické církve se tentokrát zabývala i stále trvající kovidovou pandemií. Také v těžké době se církvi daří hospodaření celkově zvládat. Zvláštní pozornost věnuje církevnímu školství, které má v celostátním srovnání dlouhodobě vynikající výsledky.


Uprchlíci z Iráku opět doma

V Brně na Petrově se uskutečnila přednáška o cestě do iráckého města Karakoš za uprchlíky, kteří v moravské metropoli bydleli pěti lety.


350 let kostela ve Valašském Meziříčí

Farnost Valašské Meziříčí slavila 28. října významné výročí, 350 let od vysvěcení farního kostela Nanebevzetí Panny Marie. Slavnostní mši svatou celebroval pomocný biskup olomoucký Mons. Antonín Basler. Zúčastnili se jí také kněží a řádové sestry, které z farnosti pocházejí či v ní působily.
Z DIÁŘE

 

Vranov u Brna, 4. - 7. listopadu

Duchovní obnova s P. Suchárem

Na duchovní obnovu ve Vranově u Brna zvou křesťanští podnikatelé. Je určena pro celé rodiny, o děti bude během přednášek postaráno. Pozvání přijal také kněz Josef Suchár z Neratova.


Praha, 5. listopadu

100 let pěveckého sboru Jeroným

Většinu ze stovky let své existence se pěvecký sbor Jeroným věnuje interpretaci hudby české reformace. Jeho sté výročí připomenou děkovné bohoslužby v Betlémské kapli v Praze na Žižkově.


Horažďovice, 6. listopadu

100 let od narození Mons. Karla Fořta

Kněz Karel Fořt založil Českou duchovní službu v Německu, byl i redaktorem Rádia Svobodná Evropa. Rodné Horažďovice si sto let od jeho narození připomenou mší svatou, přednáškou a koncertem.


Brno, 6. listopadu

H. I. F. Biber: Růžencové sonáty

Barokní Růžencové sonáty skladatele Heinricha Ignaze Franze Bibera přednese v Brně polský houslista Robert Bachara spolu s Janem Čižmářem. Koncert se koná na podporu hospice svaté Alžběty.


Bystřice pod Hostýnem, 7. listopadu

Koncert sbormistrovského kurzu

Závěrečný koncert sbormistrovského kurzu v Bystřici pod Hostýnem bude v kostele svatého Jiljí. Zazní také výběr z Dvanácti preludií pro klavír, která jsou určená pro liturgické i koncertní užívání.


Ostrožská Lhota, 9. listopadu

Výročí úmrtí P. Antonína Šuránka

V Ostrožské Lhotě si věřící připomenou 39 let od smrti P. Antonína Šuránka. V kostele bude mše svatá. Poté účastníci navštíví Šuránkův hrob.
Reportáže z Rome reports:

President Biden to the Pope: You are the most significant warrior for peace I have ever met

What does Pope Francis think about death?

Zpravodajství

Premiéra: 2.11.2021

Výroba: 2021