I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

4. 11. 2021

Zpravodajství

Premiéra: 4.11.2021

Výroba: 2021

REPORTÁŽE

 

Generální audience papeže Františka

V katechezi při generální audienci připomněl papež list Galaťanům s výzvou svatého Pavla křesťanům, aby žili duchovně. Jak řekl, být křesťanem znamená nevzdávat se, ale důvěřovat v Boží pomoc. Zamýšlel se i nad naším vztahem k druhým lidem.


Mše svatá na vojenském hřbitově

Papež František procházel mezi hroby francouzských vojáků, padlých ve druhé světové válce v Itálii. Pokládal bílé růže a chvíli se zastavil v tiché modlitbě…. Na málo známém římském hřbitově je pohřbeno téměř 2 000 vojáků, ne všichni byli katolíci.


Třetí dávka vakcíny proti kovidu

Vatikán uvedl, že začal očkovat třetí dávkou vakcíny proti koronaviru lidi starší šedesáti let. Zdroje blízké tiskové kanceláři Vatikánu naznačují, že je už obdrželi také papež František a emeritní papež Benedikt XVI.


Slavnost Všech svatých v Košicích

Letošní svátek Všech svatých se ve farnosti Božího milosrdenství v Košicích slavil poněkud netradičně: Děti přišly oblečené jako jejich oblíbení světci. Ve slavnostním průvodu také nesly bílý květ jako symbol své čistoty.


Ateliér radostné tvorby

Ateliér radostné tvorby se zkratkou A.R.T. funguje v Praze už devátým rokem. Je svobodným zázemím pro umělce s nestandardním chápáním světa, které způsobuje třeba jejich duševní nebo mentální handicap.


Výročí Charity Jablunkov

Charita Jablunkov letos oslavuje 20 let od svého vzniku. Jedním z jejích zakladatelů je právník Marek Jakubík, který si v ní také našel své místo pro nezištnou pomoc potřebným lidem.


Očkování jako cesta k normálnímu životu

Stejně jako před rokem, i do letošního podzimu výrazně zasahuje koronavirus. Také letos platí, že většina hospitalizovaných pacientů není očkovaná. Podle statistik by se však měli mít na pozoru i očkovaní senioři, u kterých ochranný efekt vakcíny postupně mizí. Přeočkování třetí posilující dávkou by proto neměli odkládat.
Z DIÁŘE

 

Kladruby, 6. listopadu

Svatohubertská mše svatá

V klášterním kostele v Kladrubech bude svatohubertskou mši svatou sloužit P. Miroslav Martiš. Hudebně ji doprovodí Trubači Kolowratových lesů a varhanice Jana Boučková.


Plasy, 8. listopadu

Svatá Ludmila v době baroka

O svaté Ludmile a jejím kultu v době baroka bude přednášet historik umění profesor Jan Royt. Přednáška v Plasích je součástí čtvrtého ročníku cyklu Za poznáním baroka.


Tábor-Klokoty, 8. listopadu

Každodenní život v Táboře v 17. století

Běžný životem v Táboře v 17. století přiblíží účastníkům přednášky deník faráře Zelenky. V Táboře-Klokotech bude přednášet odborník Husitského muzea Zdeněk Žalud.


Loučka, 10. listopadu

Talk show pro kapli

V Loučce na Valašsku bude benefiční večer aneb talk show s Ivou Janžurovou. Diváci se budou moci ptát a také podpořit připravovanou stavbu kaple sv. Jana Pavla II.


Praha, 11. listopadu

Svatomartinská poutní bohoslužba

Na svatomartinskou poutní bohoslužbu v Praze na Vyšehradě zve Skautské středisko Maják a farnost. K prohlídce bude otevřena rotunda sv. Martina a bude i lampionový průvod po hradbách.


Zábřeh, 11. listopadu

Skryté zrání církve v šedém bezčasí?

Velkým zlomem ve vývoji církevních poměrů v Československu bylo zvolení papeže Jana Pavla II. O první polovině 80. let z pohledu křesťanů bude v Zábřehu přednášet historik Jaroslav Šebek.
Reportáže z Rome reports:

Pope Francis says correcting others´ mistakes should be done with gentleness and patience

Pope Francis celebrates All Souls´ Day Mass at military cemetery

Vatican suggests Pope Francis and Benedict XVI received third dose of Covid vaccine


Zpravodajství

Premiéra: 4.11.2021

Výroba: 2021